Gdynia: Specjalistyczna poradnia online już działa

Gdynia: Specjalistyczna poradnia online już działa
Fot. Adminstrator

Szukasz pomocy psychologa lub specjalisty terapii uzależnień? Teraz możesz otrzymać ją przez internet. To za sprawą programu „Por@dzimy w sieci”. Specjaliści z gdyńskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień udzielają porad trzy razy w tygodniu za pośrednictwem platformy społecznościowej Facebook.

Kontaktując się z poradnią możemy liczyć na bezpłatne porady dotyczące profilaktyki uzależnień od alkoholu czy narkotyków. Poradnictwo dotyczy także obszaru uzależnień behawioralnych takich jak: siecioholizm, pracoholizm, seksoholizm, zakupoholizm czy uzależnienie od hazardu. Specjaliści podpowiedzą również jak ochronić młodzież przed zagrożeniami związanymi z narkotykami czy alkoholem.

– Internetowa poradnia jest skierowana do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Stanowi odpowiedź na potrzebę działań profilaktycznych adresowanych do osób z obszaru ryzyka uzależnień, zwłaszcza mieszkańców Gdyni – mówi Aleksandra Dymowska z OPITU w Gdyni.

Do poradni mogą zgłaszać się wszyscy potrzebujący konsultacji ze specjalistą, także szkoły i inne podmioty realizujące działania profilaktyczne.

Poradnia „Por@dzimy” działa na facebooku. Do specjalistów można napisać wiadomość prywatną w aplikacji Messenger oraz drogą mailową na adres: poradzimy@opitu.pl.

Dyżury specjalistów odbywają się trzy razy w tygodniu:

poniedziałki – godz. 12.00 – 14.00, 

środy – godz. 12.30 – 14.30, 

piątki – godz. 13.00 – 15.00.

Więcej informacji o działalności Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień dostępnych TUTAJ 

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17982 

Print Friendly, PDF & Email