Gdynia: Przygotuj Szlachetną Paczkę i spraw innym radość

Gdynia: Przygotuj Szlachetną Paczkę i spraw innym radość
Fot. materiały prasowe

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Projekt jest oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To właśnie oni pomagają rodzinom w potrzebie – ludziom, którzy mają trudniej i liczą na wsparcie. W sobotę, 13 listopada po raz kolejny została udostępniona Baza Rodzin Szlachetnej Paczki. Lubisz ludzi i chcesz pomóc? Nic prostszego. Skrzyknij znajomych, wybierzcie konkretną rodzinę lub osobę i podarujcie im to, czego najbardziej potrzebują.

To już 21. edycja Szlachetnej Paczki – programu społecznego, który co roku dociera z realną pomocą do najbardziej potrzebujących. Tylko w zeszłym roku wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w pomoc zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków.

W sobotę, 13 listopada o godz. 8:00 ponownie została otwarta Baza Rodzin Szlachetnej Paczki. To ten moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl opublikowane zostały historie tysięcy potrzebujących rodzin. Opowieści poprzedzone pracą wolontariuszy, którzy odwiedzają samotnych seniorów, osoby chore, z niepełnosprawnościami lub poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku albo pandemii.

Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej właśnie podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które potem trafiają do internetowej bazy. A my poznając je, uzmysławiamy sobie, że może nasza sytuacja wcale nie jest taka zła jak myślimy. I nadal możemy podzielić się z tymi, którzy mają gorzej. 

Od chwili otwarcia bazy rodzin przez cztery tygodnie każdy może wejść na stronę i wybrać tę, której chciałby pomóc. To proste. Wystarczy zebrać bliskich lub znajomych i wspólnie przygotować Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny.

– Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, które jest organizatorem programu

Osoby, które chciałyby przygotowywać Szlachetną Paczkę, ale jeszcze nigdy tego nie robiły, mogą skorzystać z poradnika na stronie internetowej.

Więcej informacji o Szlachetnej Paczce znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku

.

Print Friendly, PDF & Email