Gdynia: Ponad 221 tysięcy złotych dla gdyńskich hospicjów

Gdynia: Ponad 221 tysięcy złotych dla gdyńskich hospicjów
Fot. UM Gdynia

Znamy wyniki tegorocznej kwesty na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca, którą przeprowadzono na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi. Zbiórka trwała pięć dni. W tym czasie udało się zebrać ponad 221 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i utrzymanie gdyńskich hospicjów. 

W okresie Wszystkich Świętych na największych gdyńskich nekropoliach, a także cmentarzach w Kosakowie i Rumi odbywa się tradycyjna kwesta na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. W tym roku podczas akcji udało się zebrać w sumie 221 732,25 zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy. 

– Kwesta była bardzo udana. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Każda pomoc jest dla nas bardzo ważna – mówi ks. Grzegorz Miloch, dyrektor stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. 

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby hospicjum dla dorosłych oraz domu hospicyjnego dla dzieci „Bursztynowa Przystań”.  

Listopadowa kwesta trwała od 29 października do 2 listopada. Datki można było wrzucać do puszek lub przekazać w formie bezgotówkowej. W akcji wzięło udział ponad 700 wolontariuszy. W zbiórkę zaangażowali się też lokalni samorządowcy, politycy, a także ludzie kultury i sportu. Wśród kwestujących można było spotkać m.in.: prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wiceprezydenta Michała Gucia, pomorskich parlamentarzystów, gdyńskich radnych z przewodniczącą Rady Miasta Gdyni Joanną Zielińską na czele czy piłkarzy Arki Gdynia.

Print Friendly, PDF & Email