Gdynia: Podziel się dobrem. Fundacja Dogtor poszukuje wolontariuszy

Gdynia: Podziel się dobrem. Fundacja Dogtor poszukuje wolontariuszy
Fot. Pixabay

Masz psa i chcesz pomagać innym? Interesujesz się dogoterapią? Angażujesz się w wykonywaną pracę i chcesz zdobyć doświadczenie? Dołącz do fundacji Dogtor. Gdyńska organizacja poszukuje wolontariuszy z psami, którzy są gotowi wesprzeć podopiecznych fundacji przez dogoterapię. Można się zgłaszać do 3 lutego.

Fundacja Dogtor to organizacja pożytku publicznego, która od lat zajmuje się szeroko pojętą terapią z udziałem zwierząt. Jej podopiecznymi są głównie osoby z niepełnosprawnościami. Jednak wolontariusze z psami terapeutycznymi odwiedzają także szkoły i przedszkola. Prowadzą tam zajęcia na temat bezpiecznego kontaktu z psami.

Organizacja poszukuje wolontariuszy z psami, którzy chcą dołączyć do zespołu i pomóc przywracać uśmiech podopiecznym fundacji.
Kto może się zgłosić? Poszukiwane są osoby pełnoletnie, otwarte, zaangażowane i empatyczne, które lubią pracę ze zwierzętami, interesują się dogoterapią, mają zapał do pracy i chcą podzielić się dobrem z innymi.

Kandydaci muszą też mieć psa w wieku od 7 miesięcy do 3 lat, który nie jest agresywny lub lękliwy, lubi kontakt z ludźmi i dogaduje się z innymi psami. Czworonóg powinien również być dobrze zsocjalizowany i zdrowy. Ważne jest także to, aby pies nie miał za sobą traumatycznych przeżyć lub adopcji, a także nie należał do ras uznawanych za agresywne, ani nie był mieszańcem takiej rasy.

Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać do 3 lutego.

Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który znajduje się TUTAJ. Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku.

Przedstawiciele fundacji skontaktują się z wybranymi osobami i zaproszą je na testy.

Organizacja zapewnia odpowiednie przygotowanie i wsparcie specjalistów dla wolontariuszy i ich psów. Bo to właśnie zwierzęta pełnią najważniejszą rolę podczas terapii oferowanych przez fundację. Specjalnie szkolone psy biorą udział w niemal każdych zajęciach terapeutycznych, zmieniając je w przygodę i sprawiając, że trudny proces rehabilitacji staje się zabawą.

Grafika promująca nabór wolontariuszy do fundacji Dogtor // fot. facebook.com/fundacjadogtor
Print Friendly, PDF & Email