Gdynia: Otwórz serce dla hospicjum

Gdynia: Otwórz serce dla hospicjum
Fot. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni (Facebook) / gdynia.pl

Ma 300 podopiecznych. Z jego pomocy korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci, którzy wymagają nieustannej opieki. Hospicjum im. św. Wawrzyńca wciąż potrzebuje wsparcia i zachęca do nabycia charytatywnych kalendarzy na 2021 rok. Ozdobią każdą ścianę, a przy okazji mają moc pomagania. Zebrane środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby hospicjum.

Ma charakterystyczne żółte tło, a każdy miesiąc jest opatrzony zdjęciem innego gatunku ptaka. Tak wygląda kalendarz hospicyjny na 2021 rok. Będzie ozdobą każdego domu. To także dobry pomysł na prezent. A nabywając go, można przy okazji zrobić coś dobrego. Dochód z każdego egzemplarza to wsparcie dla Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Fot. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni / gdynia.pl

Do tej pory kalendarze, w ramach akcji charytatywnych, rozprowadzali wolontariusze. Dzięki nim można je było dostać w centrach handlowych, szkołach, zakładach pracy czy parafiach. Jednak ze względu na trwającą pandemię te działania zostały ograniczone. Teraz można je nabyć w inny sposób.

Kalendarze są dostępne w siedzibie hospicjum przy ul. Dickmana 6 oraz w biurze stowarzyszenia przy ul. Świętojańskiej – przy Bazylice Morskiej. Można je również otrzymać pocztą. Wystarczy wpłacić cegiełkę na konto hospicjum. W tytule przelewu powinno się znaleźć wpisać hasło: „Cegiełka na kalendarz”. Należy również podać adres, pod który kalendarz ma być przesłany.

Datki trzeba przesyłać bezpośrednio na konto hospicjum:
PEKAO S.A. II O/Gdynia 75 1240 3510 1111 0000 4318 2794.

Szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu Hospicjum im. św. Wawrzyńca.

E-kwesta

Przypominamy także, że trwają ostatnie dni listopadowej e-zbiórki. Datki i fundusze na działalność hospicjum są zbierane podczas licznych kwest i akcji charytatywnych. Jedna z nich co roku odbywała się na największych gdyńskich cmentarzach. Tym razem, ze względu na okoliczności, ma ona inną formułę. Zbiórkę można wesprzeć poprzez internetową e-kwestę na Facebooku.

Magdalena Czernek
Print Friendly, PDF & Email