Gdynia: Odbierz kwietniowe świadczenia przelewem

Gdynia: Odbierz kwietniowe świadczenia przelewem
Fot. Pixabay

Wypłata zasiłków rodzinnych, pielęgnacyjnych i wychowawczych w gotówce, w kasach Urzędu Miasta lub placówkach banku PKO, jest mocno ograniczona.

Dlatego Wydział Spraw Społecznych prosi wszystkie osoby, które pobierały te świadczenia w powyższej formie, o zgłoszenie się telefonicznie lub mailowo i podanie numeru rachunku bankowego. To najbezpieczniejszy, najszybszy i najlepszy w tej chwili sposób, aby odebrać kwietniowe wypłaty.

Wszystko w związku z koniecznością minimalizacji zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zaleceniami maksymalnego ograniczania kontaktu. Urząd Miasta jest nieczynny dla interesantów, natomiast placówki banku PKO pracują w ograniczonym zakresie. Obecnie wypłaty w formie gotówkowej będą możliwe wyłącznie w oddziale przy ul. 3 Maja 27/31 w Gdyni – od godz. 8.30 do godz. 15.30. Niewykluczone jednak, że placówki banku zostaną zamknięte do odwołania.

Właśnie dlatego zalecane są wypłaty drogą elektroniczną, w formie przelewu. Aby odebrać świadczenia należy wskazać numer rachunku bankowego swój lub innej osoby (np. kogoś z rodziny, przyjaciela, opiekuna itp). Wszystkie dane będą weryfikowane w celu zabezpieczenia wypłat.

Numer konta wraz z danymi osobowymi – PESEL, adres, dane właściciela konta oraz informacje o tym, jakie świadczenia są pobierane i na kogo – trzeba zgłosić telefonicznie pod nr.:58 668-85-58 lub mailowo na adres: rds@gdynia.pl.

Print Friendly, PDF & Email