Gdynia: O mocy dobrej i złej komunikacji

Gdynia: O mocy dobrej i złej komunikacji
fot. UM Gdynia

Konsulat Kultury w Gdyni zaprasza 24 marca o godz. 18:00 na drugi wykład z cyklu „Moc dobrej i złej komunikacji” w ramach „Akademii Dobrych Relacji”. Wstęp wolny.

Akademia dobrych relacji to autorski cykl wykładów Ewy Kuczkowskiej o charakterze popularnej edukacji psychologicznej. Ewa Kuczkowska jest doradcą psychologicznym, autorką i prelegentkaą Akademii Dobrych Relacji. W 2016 roku była nominowana do tytułu Mistrza Mowy Polskiej, specjalizuje się również w problemie niechcianej samotności.

Deficyty w obszarze umiejętności komunikacyjnych bardzo negatywnie odbijają się na stosunkach międzyludzkich. Dlatego tak istotna jest łatwo dostępna edukacja psychologiczna i popularyzacja wiedzy w tym zakresie. Wydaje się, że szczególnie obecny czas po tak długich lockdownach i we wciąż trwającym zagrożeniu pandemicznym domaga się pomocy w tym zakresie. Podczas drugiego wykładu z cyklu rozmowa będzie toczyć się wokół dobrego i złego słuchacza, stylach słuchania (tzw. uszy von Thun’a) oraz pożytkach z umiejętnego słuchania.

Ludzie pragną szczęśliwego życia i akceptacji. Pragną sensu i zadowolenia ze swoich działań. To się nie zmieniło. Zmienił się natomiast świat, który nas otacza. Pośpiech, natłok bodźców, technologizacja życia wpłynęły potężnie na środowiska rodzinne, które nie zawsze są w stanie wyposażyć w kluczowe umiejętności. Gdy dodamy do tego świeże doświadczenie pandemicznego zagrożenia i izolację niedawnych lockdownów, widzimy jak potrzebna może być teraz edukacja psychologiczna. Akademia dobrych relacji stara się podejmować to ważne zadanie. Wykłady w ramach Akademii są okazją do poszerzenia grona osób, które świadomie przeżywając życie, będą ambasadorami dobrych relacji w swoich środowiskach.

Wykłady nie wymagają od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są przystępne i uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Przedstawiane zagadnienia są ilustrowane przez praktyczne przykłady „z życia wzięte”, a drobna domieszka humoru ułatwia przyjmowanie nowej wiedzy. Każdy pojedynczy wykład można traktować jako odrębne wydarzenie, choć udział w całym cyklu zapewni szersze rozumienie omawianego tematu.

Print Friendly, PDF & Email