Gdynia: O COVID-19 w języku ukraińskim

Gdynia: O COVID-19 w języku ukraińskim
Fot. gdynia.pl

Dostęp do rzetelnych informacji jest w dzisiejszych czasach bardzo istotny. Na miejskiej stronie gdynia.pl mieszkańcy znajdą najważniejsze wiadomości z życia miasta i dowiedzą się o podejmowanych przez samorządowców działaniach. Są tu także najistotniejsze informacje na temat pandemii koronawirusa, zamieszczane w specjalnej zakładce #GDYNIASIESZCZEPI. O szczepieniach i COVID-19 można przeczytać także w języku ukraińskim.

Gdynia, miasto nowoczesne i otwarte, cały czas się zmienia i dostosowuje do potrzeb mieszkańców. Również w wirtualnym świecie takie zmiany są niezbędne po to, aby mieszkańcy mieli swobodny dostęp do wiadomości o swoim mieście. Chcąc ułatwić dotarcie do najważniejszych informacji i pomóc obywatelom Ukrainy, na stronie gdynia.pl, uruchomiono specjalną podstronę w języku ukraińskim.

– W chaosie informacyjnym nieraz ciężko dotrzeć do rzetelnych i dobrych informacji. Dlatego, aby zapewnić mieszkańcom dostęp do niezbędnych wiadomości na temat koronawirusa oraz Narodowego Programu Szczepień, uruchomiliśmy specjalną zakładkę #GdyniaSięSzczepi, która jest zbiorem praktycznych i niezbędnych informacji. Są one także dostępne w języku ukraińskim. Gdynia jest atrakcyjnym miastem dla obcokrajowców, zarówno dla tych przyjeżdżających odpocząć, jak i dla tych, którzy chcą zostać na dłużej, dlatego ważne jest, aby im także zapewnić dostęp do rzetelnych informacji – mówi Katarzyna Gruszecka- Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

CZYTAJ O COVID-19 PO UKRAIŃSKU

Na podstronie w języku ukraińskim znajdują się najważniejsze informacje na temat koronawirusa oraz procedurze Narodowego Programu Szczepień. Są tu wiadomości o kwarantannie, bezpiecznym transporcie, edukacji podczas pandemii, a także numery telefonów do gdyńskich szpitali i punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Prócz tego obywatele Ukrainy mogą znaleźć na stronie gdynia.pl poradnik, starannie skonstruowany i opracowany tak, aby w jednym miejscu znalazły się niezbędne informacje na temat zatrudnienia i zameldowania, pracy samorządu, komunikacji miejskiej czy też dostępnych w mieście atrakcji kulturalnych i sportowych. W poradniku są też potrzebne informacje na temat opieki medycznej, oświaty oraz podpowiedzi, gdzie w Gdyni można ciekawie spędzić czas.

Strona gdynia.pl jest dostępna także w wersji angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej oraz szwedzkiej. Język można dowolnie przełączać, wybierając opcję dostępną w prawym górnym rogu. Zachęcamy do korzystania ze strony i jej udostępniania. To kopalnia wiedzy, która z pewnością będzie pomocna dla obcokrajowców, którzy zdecydują się zostać w Gdyni na dłużej.

Aby wejść na podstronę w języku ukraińskim, należy w prawym górnym rogu wybrać „UA”.

#GDYNIASIESZCZEPI

Na miejskiej stronie pojawiła się specjalna zakładka #GDYNIASIESZCZEPI. Znajdują się tam praktyczne, aktualizowane na bieżąco, poradniki na temat rejestracji i procesu szczepienia, bezpłatnego transportu do punktów szczepień, jak i sama lista dostępnych punktów szczepień przeciwko COVID-19 w Gdyni.

Przekierowanie do zakładki #GDYNIASIĘSZCZEPI można znaleźć na stronie głównej portalu tuż nad głównymi tematami i rubryką „Wiadomości z Gdyni”.

Print Friendly, PDF & Email