Gdynia: Nowym Mercedesem do szpitala

Gdynia: Nowym Mercedesem do szpitala
Fot. Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego

Trzy nowe karetki dołączyły do taboru Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. Auta zastąpiły trzy, ostatnie już, wysłużone samochody. Tym samym nasze miasto może się pochwalić zespołem w pełni nowoczesnych i wygodnych karetek.

Trzy nowe samochody marki Mercedes, które kupiła właśnie Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego, to jedne z najbardziej nowoczesnych karetek na rynku. Wygodne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia, niezawodne, praktycznie od razu, gdy tylko dotarły do siedziby Pogotowia, wyruszyły na ulicę miasta.

– Sukcesywnie wymieniamy wysłużone modele karetek na nowoczesny sprzęt – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Trzy karetki, które przyjechały do nas we wrześniu zakończyły ten proces i obecnie dysponujemy w Gdyni w pełni nowoczesnym sprzętem. Te działania były dla nas priorytetowe, ponieważ jakość życia i zdrowia naszych mieszkańców jest dla nas niezmiernie ważna.

Karetki zostały zakupione z programu finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia – za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego. We wrześniu zostały one włączone do Zespołu Ratownictwa Medycznego w MSPR w Gdyni SPZOZ.

– Otrzymaliśmy wszystkie trzy zamówione przez nas karetki równocześnie, co rzadko się zdarza, a nas niezmiernie cieszy, bo dzięki temu mogliśmy szybko włączyć je do pracy – mówi Beata Pająk-Michalik, dyrektor Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. – Dwie karetki zostały przeznaczone dla Podstawowych Zespołów Ratownictwa Medycznego i zastąpiły dotychczasowe karetki – stacjonujące przy ul. Białowieskiej 1. Trzecia karetka zastąpiła dotychczasową karetkę „specjalistyczną”, czyli tą, którą zwyczajowo porusza się zespół z lekarzem na pokładzie. Stacjonuje ona w siedzibie MSPR w Gdyni przy ul. Żwirki i Wigury 14.

Warto podkreślić, że wynikiem zmian, które zostały poczynione w Zespole Ratownictwa Medycznego, Gdynia dysponuje obecnie dziesięcioma w pełni nowoczesnymi karetkami. Te pojazdy każdego dnia są do dyspozycji mieszkańców, jako zespoły ratunkowe. Poza nimi, Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego ma jeszcze do dyspozycji karetki transportowe.

wnętrze karetki
Fot. Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego
Print Friendly, PDF & Email