Gdynia: Nowe centrum zdrowia dla małych pacjentów i ich mam

Gdynia: Nowe centrum zdrowia dla małych pacjentów i ich mam
Fot. Paweł Kukla

Centrum Matki i Dziecka oraz Centrum Leczenia Bólu to dwie nowe poradnie na mapie medycznej Gdyni, które 20 września uroczyście otwarto. Oferta tych instytucji jest już dostępna dla mieszkańców jeszcze we wrześniu rozpoczyna się program bezpłatnego badania dzieci pod kątem wad postawy.

Centrum Matki i Dziecka oraz Centrum Leczenia Bólu będą działać w ramach Centrum Medycznym Morska przy ulicy Obrońców Wybrzeża 8.

– Z przyjemnością uczestniczę dziś w otwarciu placówki, która oferuje przemyślane i niezwykle potrzebne programy profilaktyczne i rehabilitacyjne – mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – W Gdyni wiemy, jak ważne jest to, aby wszystkie dzieci miały szansę na zrównoważony rozwój i  lepszy start w dorosłe życie. Dlatego ważne jest, aby nasi młodzi mieszkańcy, mieli dostęp do specjalistów i mogli jak najwcześniej otrzymać jak najlepszą pomoc.

– Badania pokazują, że aż 95 procent dzieci wymaga interwencji fizjoterapeutycznej – dodaje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – W Gdyni kładziemy duży nacisk na profilaktykę, wychodząc z założenia, że wczesne interwencje, zmiana stylu życia mogą zapobiegać wielu poważnym problemom ze zdrowiem, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży. Centrum Medyczne Morska od dawna już jest naszym partnerem w zakresie badań wad postawy dla najmłodszych gdynianek i gdynian, realizowanych wspólnie z Gdyńskim Centrum Zdrowia oraz Gdyńskim Centrum Sportu. Fizjoterapeuci z Centrum prowadzą zajęcia korekcyjne w wybranych szkołach. Cieszę się, że oferta medyczna tej placówki się poszerza i że jeszcze więcej mieszkańców będzie mogło z niej korzystać.

Centrum Matki i Dziecka realizuje ideę kompleksowego wsparcia dla kobiet, od ich decyzji o macierzyństwie, poprzez ciążę, poród i okres połogu, w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej, konsultacji położniczych i laktacyjnych oraz wsparcia psychologa i dietetyka.

– Jego zadaniem jest też otoczyć opieką dzieci, które wymagają wsparcia w prawidłowym rozwoju już od pierwszego dnia życia, zarówno fizjoterapeutycznego, jak również neurlogopedycznego, terapii integracji sensorycznej a także psychologicznego i dietetycznego – informują Dorota i Damian Janczewscy z Centrum Medycznego Morska. – Centrum Leczenia Bólu to kompleksowe wsparcie dla osób borykających się z przewlekłym bólem przez nowoczesne narzędzia i terapię obejmujące między innymi kriolezę, blokady botulinowe czy też leczenie marihuaną medyczną.

Nowa placówka zyskała również akceptację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na realizację Programu Rehabilitacji Leczniczej w schorzeniach ruchu w systemie ambulatoryjnym, w ramach prewencji rentowej ZUS.

Centrum Matki i Dziecka rozpoczyna właśnie akcję bezpłatnego badania dzieci oraz cykl wykładów lekarzy i specjalistów dla pacjentów. Szczegóły dotyczące tej i innych inicjatyw Centrum można znaleźć na TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email