Gdynia: Motomikołaje zebrali ponad 80 tys zł

Gdynia: Motomikołaje zebrali ponad 80 tys zł
fot. Michał Puszczewicz

Grudniową tradycją zarówno w Gdyni, jak i całym Trójmieście jest akcja „Mikołaje na motocyklach”. Podczas niej, ulicami metropolii na dwukołowych maszynach porusza się barwny korowód mikołajów i innych świątecznych postaci. Cała inicjatywa ma szczytny cel – zebrać środki dla potrzebujących dzieci. Tym razem podczas grudniowej akcji zebrano aż 82 176 złotych.

XIX edycja wydarzenia „Mikołaje na motocyklach” odbyła się jeszcze przed Bożym Narodzeniem – 5 grudnia. Barwny korowód świątecznych postaci przejechał z Gdańska do Gdyni. Start miał miejsce przy stadionie Polsat Plus Arena. Z kolei metą było gdyńskie molo Południowe. Na starcie stanęło aż 805 motocykli i innych pojazdów, takich jak skutery czy quady.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należało zakupić cegiełkę, uprawniającą do wspólnego przejazdu, z której dochód przeznaczony był na cel charytatywny imprezy. Można było zrobić to zarówno w przedsprzedaży on-line, jak i na miejscu. Tym sposobem udało się uzbierać odpowiednio 24 117 zł i 23 023,04 zł. Łącznie z samych cegiełek udało się więc uzbierać aż 47 140,04 zł.

Cegiełki nie były jednak jedynym sposobem na wsparcie inicjatywy. Jeszcze przed grudniowym przejazdem w internecie prowadzone były licytacje rozmaitych przedmiotów. Dochód z nich przeznaczony był rzecz jasna na cel charytatywny. Tym sposobem udało się uzbierać kolejne 31 932,46 zł.

Tradycyjnie podczas przejazdu zbierane były również datki do puszek. Tą drogą Motomikołaje zgromadzili 3103,79 zł. Suma z wszystkich form zbiórki dała zawrotną kwotę 82 176,29 złotych.

Dochód z inicjatywy przeznaczany jest na cele charytatywne, dla dzieci przebywających w domach dziecka, hospicjach czy dziecięcych oddziałach szpitalnych. Impreza od wielu lat gromadzi setki motocyklistów, którzy w szczytnym celu chętnie wsiadają na swoje maszyny.

Paweł Kukla
Print Friendly, PDF & Email