Gdynia: Laureaci 23. edycji konkursu „Gdynia bez barier”

Gdynia: Laureaci 23. edycji konkursu „Gdynia bez barier”
Fot. Michał Puszczewicz / archiwum / UM Gdynia

Gdynia to miasto dostępne dla każdego. Jednym z działań przyświecających tej idei jest nagradzanie inicjatyw likwidujących przeszkody związane z niepełnosprawnością. Odbywa się to w ramach konkursu „Gdynia bez barier”. Właśnie poznaliśmy laureatów 23. edycji. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22 maja w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Od przeszło dwóch dekad Gdynia wyróżnia instytucje, firmy i ludzi, doceniając w ten sposób ich pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W kolejnych edycjach konkursu „Gdynia bez barier” nagradzano zarówno inwestycje niwelujące bariery architektoniczne, jak i inicjatywy społeczne, które pozwalają kształtować pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami. Ale także uświadamiają, jakie ci ludzie mają potrzeby.

Medale Prezydenta Miasta Gdyni przyznała kapituła konkursu. Zostaną one wręczone laureatom podczas uroczystej gali, która odbędzie się 22 maja o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:

  • Dawid Ogrodnik – za stworzenie niezwykle poruszających i przekonujących kreacji aktorskich m.in. w takich filmach jak: „Chce się żyć” reż. Maciej Pieprzyca, „Ostatnia rodzina” reż. Jan P. Matuszyński czy „Johnny” reż. Daniel Jaroszek. Za wydobycie z zagranych postaci CZŁOWIEKA i tego, co jest w nim najlepsze.
  • Dariusz Majorek – za szczególne zaangażowanie i niekonwencjonalne działania na rzecz równego traktowania i pełnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym. Za udowadnianie każdego dnia, że najważniejsze nie jest to, kim się jest, ale jakim się jest człowiekiem.
  • Ośrodek Szkolenia Kierowców „Elka School”, czyli Maja i Radosław Surała – za empatię i udowodnienie, że kierowcą samochodu może być każdy. Za konsekwentne zwiększanie mobilności i możliwości kierowcom z niepełnosprawnościami.
Magdalena Śliżewska
Print Friendly, PDF & Email