Gdynia: Kwestuj i pomagaj

Gdynia: Kwestuj i pomagaj
Fot. Adminstrator

Jest już tradycją, że w okresie Wszystkich Świętych, w Gdyni odbywa się zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum imienia św. Wawrzyńca. W tym roku potrwa ona od 31 października do 4 listopada. Kwestujących wolontariuszy będzie można spotkać na największych gdyńskich nekropoliach i cmentarzach w Kosakowie i Rumi. Kto chętny, może jeszcze dołączyć do szlachetnej akcji.

Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie na gdyńskich cmentarzach komunalnych: Witomińskim, przy ul. Spokojnej i w Kosakowie oraz na cmentarzu komunalnym w Rumi. Ponadto 1 listopada odbędzie się kwesta na cmentarzu wojskowym na Oksywiu.
 
Akcję wspierać będą wolontariusze z gdyńskich i rumskich szkół – uczniowie podstawówek, gimnazjów i liceów. – Rejestracja wolontariuszy trwa do niedzieli, 28 października – mówi Justyna Januka ze Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. I dodaje: – Aby pomóc w zbiórce pieniędzy, wystarczy wypełnić formularz dostępny na naszym profilu facebookowym, za zgodą rodzica lub dorosłego opiekuna.
 
Tradycyjnie młodych wolontariuszy wspierać będzie Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz znani i lubiani aktorzy, dziennikarze, sportowcy, muzycy, radni oraz pracownicy Urzędu Miasta Gdyni, Rumi i Kosakowa.
 
Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych oraz dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”.

Fot. gdynia.pl

  Agnieszka Wołowicz–Bińkowska, gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19108 

Print Friendly, PDF & Email