Gdynia: Komunikacja miejska i SKM w sylwestra oraz Nowy Rok

Gdynia: Komunikacja miejska i SKM w sylwestra oraz Nowy Rok
Fot. archiwalna z profilu FB - ZKM Gdynia

Przed nami sylwester i Nowy Rok – dni szczególne dla osób, które planują w tym czasie podróże transportem publicznym. Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska w Gdyni? Kiedy pojadą pociągi SKM? Sprawdź i zaplanuj sylwestrowo-noworoczną podróż po Trójmieście!


Jak informuje ZKM Gdynia, w piątek, 30 grudnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Należy zwrócić uwagę na to, że w czasie szczytów przewozowych w dni wolne od nauki szkolnej godziny odjazdów autobusów linii 140, 141, 147, 160 i 194 znacznie różnią się od tych wykonywanych w dni nauki szkolnej. Na pozostałych liniach zmiany dotyczą pojedynczych odjazdów.
 
Z kolei w sobotę, 31 grudnia, na wszystkich liniach obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty. 

Co z liniami nocnymi? 

Linie nocne funkcjonować będą według stałych rozkładów jazdy. W noc sylwestrową napełnienie na liniach nocnych będzie monitorowane. To oznacza, że w razie potrzeby zostaną uruchomione dodatkowe kursy bisowe wykonywane jednocześnie z kursami podstawowymi.  

Gdyńska komunikacja miejska w Nowy Rok 

W niedzielę, 1 stycznia 2023 roku, w Gdyni obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta. Planujecie podróż po mieście transportem publicznym? Nie zapomnijcie sprawdzić bieżących komunikatów na stronie internetowej zkmgdynia.pl. 

Szybka Kolej Miejska – dodatkowe pociągi 

W noc sylwestrową pociągi SKM wozić nas będą częściej. Jak informuje Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy SKM Trójmiasto1 stycznia 2023 roku, w noc sylwestrową uruchomione zostaną dla pasażerów 3 pary pociągów na trasach: 

Gdańsk Główny – Gdynia Cisowa

Odjazdy z Gdańska Głównego:
1.33
2.33
3.33
 
Gdynia Cisowa – Gdańsk Główny

Odjazdy z  Gdyni Cisowej:
0.24
1.24
2.24.

Print Friendly, PDF & Email