Gdynia: Jarmark Świąteczny coraz bliżej

Gdynia: Jarmark Świąteczny coraz bliżej
Fot. nadesłane

Przedświąteczny czas to oczekiwanie na wyjątkowe – dla wielu z nas najważniejsze – dni w roku. Spędzamy go w magicznym klimacie i miejscach, w których odnajdujemy autentyczną, bliską naszej tradycji, ciepłą atmosferę zbliżających się świąt. To oczekiwanie umilą nam kolorowe, mieniące się światłami, przepięknie udekorowane i pachnące piernikiem stoiska Gdyńskiego Jarmarku Świątecznego. 

Plac Grunwaldzki u podnóża Kamiennej Góry – tuż przy Teatrze Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym – to miejsce, które także w tym roku zmieni się w rozświetlone, tętniące pozytywną energią, świąteczne miasteczko.

Tegoroczny Jarmark Świąteczny będzie trwał od 4 do 30 grudnia i będzie czynny: od poniedziałku do czwartku w godz. 13:00-21:00, w piątki 13:00-21:00 oraz w weekendy od 11:00 do 21:00. Będzie to idealna okazja do zakupu oryginalnych dekoracji i prezentów oraz do rozsmakowania się w świątecznych, kulinarnych inspiracjach.

Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Będzie można podziwiać na nim niezliczoną ilość efektownych iluminacji świetlnych oraz świątecznych dekoracji. Dodatkowo pojawią się tu specjalnie przygotowane bramy, które będą idealnym miejscem do wykonania pamiątkowych zdjęć w świątecznym klimacie. Wyjątkowym elementem tegorocznego wydarzenia będzie karuzela wiedeńska, która zapewni dodatkową atrakcję dla najmłodszych.

Jarmark Świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i najważniejszy gość – święty Mikołaj. Na odwiedzających czekać będzie 29 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. W szerokiej ofercie rękodzielniczej znajdą się m.in.: makramy, ręcznie robiona biżuteria, stroiki, ceramika czy gotowe zestawy upominkowe.

Nie zabraknie także specjałów kulinarnych z różnych regionów Polski i świata. Skosztować lub zakupić będzie można m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. Będzie można się rozgrzać gorącą czekoladą, herbatą świąteczną oraz grzańcem. Wystawców gastronomicznych będą również reprezentować restauracje znane ze Szlaku Kulinarnego Gdyni, np. Kofeina czy Muszla.

Bieżące informacje znaleźć można w wydarzeniu na FB.

Jeśli mowa o świętach, to nie można też zapomnieć o ulubionym gościu wszystkich dzieci. Święty Mikołaj odwiedzi Gdynię już 6 grudnia, jednak tym razem zadomowi się w mieście na dłużej. Codziennie między godz. 16:00 a 19:00 najmłodsi będą mogli z nim porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie zaaranżowanym pokoju w muszli koncertowej.

Przedświąteczny czas z rodziną uatrakcyjnią także lokalni artyści. Doznania muzyczne zapewnią m. in. podopieczni Młodzieżowego Dom Kultury w Gdyni. Występy taneczne i wokalne będą trwały od czwartku do niedzieli.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia tego szczególnego i pięknego czasu na Jarmarku Świątecznym w Gdyni.

Print Friendly, PDF & Email