Gdynia: Głosuj w BO2024: online i stacjonarnie

Gdynia: Głosuj w BO2024: online i stacjonarnie
Mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

Potańcówka, warsztaty kreatywne, wspólne pieczenie babeczek… i Budżet Obywatelski! W najbliższych dniach podczas kilku różnych wydarzeń odbywających się w mieście będzie można oddać głos na ulubione projekty BO2024. Na uczestników będą czekać nie tylko atrakcje, ale także specjalne stoiska do głosowania, a w razie potrzeby i wsparcie na każdym etapie procesu.

Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim rozpoczęło się w poniedziałek 2 września i potrwa 15 dni. Tym samym do 16 września włącznie mieszkańcy i mieszkanki mogą wybierać z puli 279 projektów te, których realizacji chcą najbardziej.

Lista wszystkich projektów, wraz z ich opisami, jest dostępna na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego

– Wybieramy 4 razy 3, czyli po maksymalnie trzy projekty w czterech kategoriach. Trzy miejskie w ramach Jubileuszowego Budżetu Obywatelskiego, trzy Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego oraz trzy dzielnicowe duże i trzy dzielnicowe małe, w ramach jednej dzielnicy. Projekty wybieramy online, więc można to zrobić w każdej wolnej chwili w domu albo w dowolnie wybranym czasie i miejscu. Głosowanie trwa zaledwie kilka minut. Zachęcam do udziału, na Państwa głosy czeka wiele ciekawych pomysłów gdynian i gdynianek – mówi Tomasz Augustyniak, wiceprezydent Gdyni.

Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim prowadzone jest wyłącznie online, za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. Udział w głosowaniu może wziąć każda osoba mieszkająca w Gdyni – bez względu na wiek, czy adres zameldowania. Wystarczy  wpisać swój PESEL i imię ojca lub numer Karty Mieszkańca oraz imię i nazwisko, a następnie podążać za instrukcją.

Mat. prasowe

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub mają jakieś pytania, mogą oddać głos w stacjonarnych punktach głosowania. W najbliższych dniach będzie można także oddać głos w trakcie specjalnych wydarzeń w Domach Sąsiedzkich oraz w Wymiennikowni.

W punkcie głosowania można skorzystać ze sprzętu udostępnionego przez Laboratorium Innowacji Społecznych, ale też z własnego telefonu lub tabletu.

– Będziemy czekać na osoby, które chciałyby oddać głos, a także na tych, którzy mają pytania związane z Budżetem Obywatelskim. W razie potrzeby pomożemy przejść proces krok po kroku. To trwa naprawdę kilka minut – mówi Magdalena Warmowska z Działu Diagnoz i Partycypacji LIS, jednostki koordynującej proces gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wyniki głosowania znane będą do 20 września. W tej edycji do rozdysponowania jest ponad 13 milionów złotych, a w dzielnicach z największą frekwencją zostaną zrealizowane dodatkowe projekty.

Print Friendly, PDF & Email