Gdynia: Ośrodek Stażowo-Terapeutyczny już działa

Gdynia: Ośrodek Stażowo-Terapeutyczny już działa
fot. nadesłane

Od 8 marca działa już oficjalnie Gdyński Ośrodek Stażowo-Terapeutyczny przy ul. Biskupa Dominika 16-22, który już od lutego pomaga najmłodszym mieszkańcom radzić sobie w kryzysie psychicznym i emocjonalnym.

Gdyński Ośrodek Stażowo-Terapeutyczny przy ul. Biskupa Dominika 16-22 działa i pomaga najmłodszym gdynianom już od lutego. Dzięki pomocy wolontariuszy, stażystów i gdyńskich firm pomieszczenia wyremontowano i udostępniono potrzebującym w ciągu zaledwie trzech miesięcy od odebrania od miasta kluczy do lokalu. Nie udałoby się tak szybko uporać z pracami bez wsparcia ze strony gdyńskich firm, m.in. Grupy Vector oraz Gadusa, ale także wielu wolontariuszy i stażystów z Centrum Integracji Społecznej.

Oficjalne otwarcie Gdyńskiego Ośrodka Stażowo-Terapeutycznego odbyło się we wtorek, 8 marca – w pierwszą rocznicę uruchomienia specjalnej linii dla młodych gdynian „co u cb (co u ciebie), która łączy w sobie klasyczny telefon zaufania i czat.

Gdyński Ośrodek Stażowo-Terapeutyczny, który częścią Zespołu Placówek Specjalistycznych, powstał w 2020 roku w odpowiedzi na konieczność rozszerzenia oferty nieodpłatnego wsparcia psychoterapeutycznego oraz potrzebę odbywania staży przez studentów psychologii i pedagogiki, a także podyplomowych szkół psychoterapeutycznych oraz specjalizacji klinicznej.

Print Friendly, PDF & Email