Gdynia: Darowizna dla gdyńskiego Domu Marzeń

Gdynia: Darowizna dla gdyńskiego Domu Marzeń
Fot. Kamil Złoch

50 tysięcy złotych darowizny wesprze powstający w Gdyni „Dom Marzeń”, w którym zamieszkają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Przedstawiciele Lions Club Gdynia przekazali środki na rzecz fundacji, która jest odpowiedzialna za inwestycję w Małym Kacku. Pieniądze zebrano podczas Koncertu Dobroczynnego w Teatrze Muzycznym.

W gdyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego oficjalnie przekazano środki na rzecz Gdyńskiej Fundacji „Dom Marzeń”. Przypomnijmy, że podczas wydarzenia, które odbyło się 4 stycznia z inicjatywy Lions Club Gdynia pod honorowym patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych ze sprzedaży zaproszeń-cegiełek. Razem z darowiznami od Lions Club Sopot i Gdyńskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „Serca-Sercom” do przedstawicieli fundacji trafiło 50 tysięcy złotych.

W przekazaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Lions Club Gdynia, Lions Club Sopot i Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „Serca-Sercom”, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji Michał Guć oraz sponsorzy Koncertu Dobroczynnego.

Darowizna została przekazana z konkretnym wskazaniem na wyposażenie mieszkań wspieranych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w nowo powstającym „Domu Marzeń” przy ul. Strzelców 28 w Małym Kacku.

Lions Club Gdynia zapowiada długofalowe wspieranie nowatorskiej w skali kraju idei, jaką realizuje gdyńska fundacja odpowiedzialna za ten projekt. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną będą spełniać marzenia o własnym lokum i bezpiecznym usamodzielnianiu się. W budynku znajdzie się kilkanaście mieszkań wspieranych dla około 14-20 lokatorów oraz piętro Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób.

Łącznie w ciągu 25 lat swojego istnienia Lions Club Gdynia przekazał darowizny w wysokości około 1,5 mln zł na różne cele dobroczynne. Klub liczy obecnie 27 członków – wolontariuszy. Warto dodać, że od 10 lat klub realizuje też m.in. pionierski projekt finansowania szkolenia psów asystujących dla osób z niepełnosprawnościami we współpracy z Fundacją DogIQ.

Fot. Kamil Złoch
Print Friendly, PDF & Email