Gdynia: Bibliorower cały dla dzieciaków

Gdynia: Bibliorower cały dla dzieciaków
Fot. fb Biblioteki Gdynia

Macie swoje ukochane książki z dzieciństwa i bohaterów, z którymi chcieliście się przyjaźnić? Sympatyczna Lisa, odważna Pippi, łagodny Kubuś Puchatek, a może król Maciuś I? Okazją do wspomnień będzie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada w tę niedzielę! A w poniedziałek duzi i mali spotkać będą kultowy rower cargo Biblioteki Gdynia zapakowany książkami dla najmłodszych.

W poniedziałek 3 kwietnia kultowy bibliorower wyruszy w trasę po raz drugi w tym sezonie! Ostatnio jeździł ze skrzynią pełną poezji, teraz będzie ona wypełniona po brzegi książkami dla dzieci. Oprócz tego bibliotekarze będą mieli też kilka bibliotecznych upominków dla dużych i małych.

Szukajcie biblioroweru w ciągu dnia przy gdyńskiej plaży oraz w innych miejscach w centrum Gdyni.

fot. mat. pras Biblioteki Gdynia

To nie wszystko, co przygotowała instytucja z okazji święta literatury dziecięcej.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Biblioteka Gdynia zaprasza najmłodszych czytelników na trochę inne spotkanie z książką!
Na warsztatach z ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży, na co dzień pracującej w Bibliotece z Pasją, Agnieszką „Teyą” Skulską uczestnicy nie tylko poznają tajniki ilustracji książkowej, ale przede wszystkim będą mieli okazję stworzyć własne dzieła do swoich ulubionych książek. Kto wie? Może odkryją w ten sposób nową pasję bądź przyszły zawód?
Za inspirację posłuży „Potarganiec” wietnamskiej autorki i ilustratorki, Khoy Le.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 5-9 lat. Dzieci do 7 r.ż. powinny znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Zapisy mailowefilianr11@bibliotekagdynia.pl.

Print Friendly, PDF & Email