Gdańskie ulice czeka dyniowy zawrót głowy

Gdańskie ulice czeka dyniowy zawrót głowy
Fot. Adminstrator

Gdańsk będzie tej jesieni wyjątkowo pomarańczowy. Wszystko za sprawą dyń, którymi udekorujemy nasze miasto. W tym roku będzie ich jeszcze więcej niż w poprzednich latach. Na miejskich trawnikach pojawią się również pomarańczowe wstążki.

W dekorowaniu miasta tym razem pomogą nam dzieci z Przedszkola nr 27 im. „Panienki z okienka”, które w piątek, 4 października, o godz. 12:00 na Placu Kobzdeja będą układać jesienne warzywa wspólnie z Piotrem Grzelakiem – Zastępcą Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju.

Dynie, oprócz Placu Kobzdeja, swoje miejsce znajdą na skrzyżowaniu przy Galerii Bałtyckiej, na Rondzie De La Salle oraz przy wjeździe na Targ Drzewny. Wracają także do Parku Oliwskiego.

– Charakterystyczny symbol jesieni na ulicach Gdańska towarzyszyć nam będzie już po raz trzeci. I to w jeszcze intensywniejszym pomarańczowym wydaniu, niż w latach ubiegłych. Do dekoracji użyjemy bowiem trzech ton dyń, z których największe będą ważyły nawet sto kg. Jesiennego charakteru nabiorą również trawy, które zostaną przewiązane pomarańczowymi wstążkami. Liczymy na to, że wzorem lat ubiegłych zainspirujemy mieszkańców Gdańska do dekorowania swoich balkonów, tarasów i ogrodów – podsumowuje Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Print Friendly, PDF & Email