Gdański MOPR na „II Wielokulturowym pikniku rodzinnym – World Refugee Day”

Gdański MOPR na „II Wielokulturowym pikniku rodzinnym – World Refugee Day”
Fot. nadesłane

W sobotę, 22 czerwca br. na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbędzie się „II Wielokulturowy piknik rodzinnyWorld Refugee Day”. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa do godz. 17.00. Jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą się zintegrować, nawiązać przyjaźnie, czerpać doświadczenia także z innych kultur.

To propozycja dla osób, które chcą miło spędzić dzień, razem celebrując wielokulturowość i różnorodność. 

Podczas imprezy będzie można skorzystać np. z oferty poradniczo-wspierająco-aktywizującej, przygotowanej przez gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Do kontaktu i rozmowy zapraszają psycholożki Ośrodka Interwencji Kryzysowej, konsultantka ds. cudzoziemców i pracownicy socjalni Samodzielnego Referatu Spraw Cudzoziemców MOPR. Służą informacjami w językach: polskim, ukraińskim, angielskim, rosyjskim. Atrakcje dla dzieci i ich rodziców zapewnią też organizatorzy społ. lokalnej MOPR. W programie są m.in. różnorodne zajęcia artystyczne dla najmłodszych, gry: w szachy XXL i koło fortuny. Będzie też można nieco odetchnąć w strefie relaksu.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Pomorskiego i Miasto Gdańsk.

W imprezie udział weźmie też wielu partnerów: instytucje, organizacje pozarządowe zaangażowane m.in. w aktywizację i integrację społeczną.

Więcej informacji o sobotnich aktywnościach i ciekawych propozycjach „II Wielokulturowego pikniku rodzinnego”, dostępnych jest na stronie FB Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email