Gdański MOPR na Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów

Gdański MOPR na Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów
Fot. pixabay.com

We wtorek 26 października, w godz. od 10.00 do 15.00 w AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku odbędzie się już po raz trzeci Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Dla uczestników imprezy bezpłatną ofertę informacyjno-konsultacyjno-poradniczą przygotował też Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Przy łącznie sześciu stanowiskach – w Strefie Zdrowego Stylu Życia oraz Strefie Bezpieczeństwa i Informacji – dyżurować będą specjaliści MOPR. Prawnicy poradzą seniorkom i seniorom np. w kwestiach socjalnych, rodzinnych, spadkowych, dotyczących problemów zadłużenia czy mieszkaniowych. Z kolei psycholodzy Ośrodka służą merytorycznym wsparciem osobom, którym np. trudno odnaleźć się w epidemicznej rzeczywistości, przeżywają kryzys rodzinny, są na życiowym zakręcie.

Organizatorzy zapraszają też seniorki i seniorów do stanowiska informacji i wolontariatu MOPR. Tam dostępne będą m.in. materiały o ofercie pomocowej i aktywizującej Ośrodka dla osób 60+. Może ona obejmować m.in. pomoc: finansową (np. zasiłki celowe na zakup opału, ciepłej odzieży, żywności czy leków); żywnościową; rzeczową; opiekuńczą – usługi opiekuńcze lub umieszczenie w domu pomocy społecznej; specjalistyczną – psychologiczną, prawną; aktywizującą przede wszystkim społecznie. Osobom starszym, które nie mogą samodzielnie funkcjonować MOPR proponuje też np. wsparcie wolontariusza. 

Organizatorem Festiwalu jest Gdański Urząd Pracy, pod tym linkiem więcej wiadomości o wydarzeniu.

Print Friendly, PDF & Email