Gdańsk: Złóż wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON, elektronicznie

Gdańsk: Złóż wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON, elektronicznie
Fot. Pexels

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca mieszkanki i mieszkańców z niepełnosprawnością, do składania wniosków o dofinansowanie różnych form wsparcia i aktywizacji, najlepiej elektronicznie.

Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z rozmaitych dofinansowań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W grę wchodzą np.: dopłata do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny czy do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. Można starać się m.in. o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się oraz technicznych.

Wnioskuj poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia

Gdański MOPR prosi o składanie wniosków w sprawie dofinansowań z PFRON drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy SOW (System Obsługi Wsparcia). To wygodne narzędzie komunikacji. Dostęp do SOW jest bezpłatny. Korzystanie z niego wymaga posiadania profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego.

Szczegółowych informacji o dofinansowaniach oraz elektronicznym załatwieniu formalności udzielają mieszkankom i mieszkańcom pracownicy Wydziału Integracji i Rehabilitacji MOPR w Gdańsku, tel. 58 320 53 42 (w godz. pracy Ośrodka). Zapraszamy do kontaktu.

Print Friendly, PDF & Email