Gdańsk: Wielkanoc seniorek i seniorów radośniejsza – dzięki darczyńcom

Gdańsk: Wielkanoc seniorek i seniorów radośniejsza – dzięki darczyńcom
Fot. Anna Dunajska

Paczki i torby wypełnione żywnością, drobnymi upominkami otrzyma na wiosenne święta 153 samotnych, starszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To dzięki empatii i hojności darczyńców, którzy włączyli się w akcję „Seniorowi na Wielkanoc”. Organizatorzy dziękują za te gesty dobroci i społecznej solidarności.

W tegoroczną akcję prowadzoną przez MOPR włączyły się zarówno osoby indywidualne, jak i wolontariaty pracownicze gdańskich instytucji i firm.

– Mimo, że produkty żywnościowe, środki pielęgnacyjne, kosmetyki i inne rzeczy są bardzo drogie, to jednak wspaniali darczyńcy znowu wsparli nasze działania – relacjonuje Anna Dunajska, koordynująca wielkanocną zbiórkę w gdańskim Ośrodku. – Wspólnie sprawiamy, że potrzebujące osoby starsze będą miały radośniejsze święta. Poczują tę magię i że nie są same, gdyż wokół są serdeczni, życzliwi ludzie.

Pracowniczki i pracownicy socjalni dostarczą dary

Do „wielkanocnego, seniorskiego koszyka” darczyńcy ofiarowali nie tylko bardzo przydatną na święta żywność, m.in. konserwy mięsne, kawę, olej, miód, rozmaite słodkości, ale też inne potrzebne produkty np. chemię kosmetyczną. Niektóre osoby dołączyły do paczek drobne prezenty – niespodzianki oraz kartki z życzeniami. Te kilka skreślonych, miłych słów zawsze wzbudza wzruszenie obdarowanych. 

Pracowniczki i pracownicy socjalni Ośrodka do świąt przekażą wszystkie dary sędziwym podopiecznym.

Na zdjęciu: Torby ze smakołykami dla osób starszych, od darczyńców na Wielkanoc.
Print Friendly, PDF & Email