Gdańsk: Tydzień atrakcji i integracji dla dzieci

Gdańsk: Tydzień atrakcji i integracji dla dzieci
Fot. pixabay.com

Warsztaty aktorskie i plastyczne, zabawy sportowe, to tylko niektóre letnie propozycje, przygotowane dla dzieci z gdańskich Siedlec oraz dzielnic ościennych, w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40.

Te bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach od 22 do 26 sierpnia br., w godz. 12.00 – 16.00. Można się jeszcze zapisać!

Zajęcia odbywać się będą w ramach Tygodnia Animacji z Teatraliami w „Zakopiance”, projektu służącego dziecięcej integracji i aktywizacji. Do udziału w aktywnościach organizatorzy zapraszają dzieci w wieku szkolnym oraz ich rówieśników ukraińskich, którzy znaleźli schronienie w Gdańsku.

Zapisz dziecko

Na warsztaty Tygodnia Animacji z Teatraliami obowiązują zapisy, pod numerem tel.: 797 136 077 (czynny w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku).

Podczas zajęć opiekę nad dziećmi sprawować będą animatorzy czasu wolnego grupy „Teatralia”. Jeśli dziecko jest kilkuletnie, wówczas podczas zajęć konieczna jest obecność rodzica lub innego prawnego opiekuna. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona.

W programie także niespodzianki

W czasie zajęć dzieci wezmą udział m.in. w zajęciach rozwijających ich kreatywność i pasje. Będą miały okazję zmierzyć się z aktorskimi wyzwaniami i rozwinąć umiejętności plastyczne. W programie są też m.in. zabawy taneczne, rozmaite aktywności sportowe oraz animacje, które rozwijają wyobraźnię. Najmłodsi z pewnością chętnie tworzyć będą wielkie bańki mydlane lub małe dzieła z kolorowej masy plastycznej. Dla uczestników przewidziano też miłe niespodzianki. W trakcie zajęć dzieci otrzymają przekąski – kanapki, owoce, napój.

Do udziału w warsztatach w „Zakopiance” zapraszają partnerzy realizacji: organizatorzy społeczności lokalnej gdańskiego MOPR, Fundacja „Dla Siedlec”, grupa „Teatralia” i Fundacja Inicjowania Rozwoju „Up Foundation”. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdańska.

Print Friendly, PDF & Email