Gdańsk: Święto Wolontariatu na Jarmarku

Gdańsk: Święto Wolontariatu na Jarmarku
Mat. prasowe

W sobotę, 6 sierpnia na skwerze Heweliusza czekać będą wyjątkowe atrakcje przygotowane przez wolontariuszy w Europejskiej Stolicy Wolontariatu. W programie m.in. wspólne śniadanie, koncerty czy zajęcia międzykulturowe. Początek w samo południe na Przystanku Równość Jarmarku św. Dominika.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Fundacja Hospicyjna łączą się, aby wspólnie celebrować Święto Wolontariatu. Na przybyłych czekać będzie m.in. pierwsza na Pomorzu charytatywna akcja barberingu, zajęcia międzykulturowe przygotowane przez wolontariuszy i wspólne śniadanie na trawie.

Na wydarzenie w szczególności zaproszeni są aktywnie działający na rzecz drugiego człowieka i całego społeczeństwa, aby wspólnie celebrować hasło „Bez nas nie działa”, pod którym od pół roku prowadzone są w Gdańsku działania związane z przyznanym tytułem Europejskiej Stolicy Wolontariatu.

Program Święta Wolontariatu:
 • 12.00 otwarcie wydarzenia przez Piotra Kryszewskiego, zastępcę prezydent Gdańska ds. usług komunalnych.
  Śniadanie na trawie z wolontariuszami z 12 krajów i relaks przy chilloutowych dźwiękach zmiksowanych przez DJ Marię Bros,
 • 13.00-17.30 pierwsza na Pomorzu charytatywna akcja barberingu! W zamian za datek do puszki na rzecz Fundacji Hospicyjnej, mistrzowie barberscy dokonają metamorfozy zarostów,
 • 13.30 – 17.00 Animacje wolontariuszy zagranicznych, zajęcia międzykulturowe,
 • 13.30 – 21.00 „Zmalujmy coś razem” – wspólne malowanie muralu Europejskiej Stolicy Wolontariatu,
 • 14.15 – 14.40 Jak dołączyć do wolontariatu – praktyczne informacje,
 • 15.15 – 15.30 Wolontariat zagraniczny oczami zaangażowanych,
 • 15.30 – 17.00 Występy młodych artystek. Na scenie:
  – Wiktoria Rogowska
  – Paulina Wójcik
  – Eliza Xerxa
 • 17.50 Koncert – Marcin Czyżewski, były i gościnny wokalista Oddziału Zamkniętego,
 • 18.40 Koncert – Niespodzianka!

Na stronie dedykowanej Europejskiej Stolicy Wolontariatu w Gdańsku znajdują się niezbędne informacje dot. tytułu oraz aktualności z nim związanych. Dodatkowo uruchomiony został kalendarz wydarzeń, do którego organizacje pozarządowe oraz instytucje mogą wpisywać swoje wydarzenia, które realizują. Podana jest także instrukcja jak zaangażować się w wolontariat w Gdańsku.

Print Friendly, PDF & Email