Gdańsk Siedlce: Dawniej to było inaczej...

Gdańsk Siedlce: Dawniej to było inaczej...
Fot. Grzegorz Mehring

Dzielnica Siedlce jest od wielu lat twoją małą ojczyzną? Tam masz rodzinę, przyjaciół i swoje życie? Pamiętasz, jak zmieniała się ta część miasta i możesz o tym opowiedzieć? Jest okazja.

Studentki i studenci socjologii Uniwersytetu Gdańskiego wraz z organizatorami społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zapraszają mieszkanki i mieszkańców tej dzielnicy, do udziału w projekcie „Dawniej to było inaczej… Opowiedz o swoim życiu na Siedlcach”. Ma on wymiar aktywizujący społecznie i popularyzatorski.

Podziel się swoją historią

Realizatorzy projektu zachęcają do kontaktu zwłaszcza osoby, które pamiętają, jak wyglądał ten fragment miasta np. 50, 40 lat temu i chcą o tym opowiedzieć.

Przechowują zdjęcia, pamiątki związane z życiem w Gdańsku Siedlcach i co ważne – chcą je pokazać.

Wspominają też ciekawe postaci i osobliwości dzielnicy oraz jej okolic. W ramach projektu ma powstać m.in. publikacja utrwalająca opowieści z życia mieszkanek i mieszkańców.

W Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 planowane jest też integrujące spotkanie dla osób, które podzielą się swoimi wspomnieniami.

Z ramienia Instytutu Socjologii UG szczegółowych informacji o projekcie udziela zainteresowanym mieszkankom i mieszkańcom p. Karolina Ciechorska-Kulesza, e-mail: karolina.ciechorska-kulesza@ug.edu.pl.

Wiadomością służą też organizatorzy społeczności lokalnej MOPR, tel. kom.: 797 136 077 (w dni powszednie, w godz. od 8.00 – 20.00).

Na zdjęciu: Panorama z Winnej Góry w Gdańsku Siedlcach, z punktu widokowego im. Macieja Kosycarza – fot. Grzegorz Mehring, www.gdansk.pl.jpg
Print Friendly, PDF & Email