Gdańsk: Parada i Piknik Seniorów już po raz czwarty

Gdańsk: Parada i Piknik Seniorów już po raz czwarty
Mat. prasowe

W Światowy Dzień Praw Osób Starszych, który przypada na środę, 15 czerwca, odbędzie się coroczne spotkanie gdańskich seniorek i seniorów. Parada wystartuje o godz. 11.00 spod napisu Gdańsk na Ołowiance i przejdzie do Parku św. Barbary, gdzie uczestnicy wezmą udział w senioralnym pikniku.

W programie potańcówka, poczęstunek, pokaz retro samochodów oraz możliwość konsultacji zdrowotnych, zawodowych, ekonomicznych i prawnych. 

Parada i Piknik Seniorów skierowane są do osób 60+, którzy w aktywny i radosny sposób chcą spotkać się z osobami w swoim wieku, spędzić miło czas i skorzystać z przygotowanych atrakcji. W tym roku przygotowano m.in. halę namiotową o powierzchni około 300m2, w której odbędzie się potańcówka dla seniorów wraz z muzyką na żywo, o którą zadbają Detko Band oraz DJ Fala, strefę “Aktywni z Wiekiem”, gdzie znajdować się będą różnorodne aktywności dla seniorów, kawiarenkę z kawą, herbatą, drożdżówkami czy zupą oraz pokaz samochodów klasycznych z okresu PRL.

Podczas pikniku dostępne będą również:
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • pomiar poziomu glukozy
  • szczepienia przeciwko COVID
  • badania spirometryczne
  • badania dermatoskopowe + edukacja (projekt „Twoja skóra pod kontrolą”)
  • konsultacje fizjoterapeuty
  • mammografia (będzie stacjonował Mammobus)
Ścieżka edukacyjna

Podążając ścieżką edukacyjną będzie można skorzystać z oferty przynajmniej 10 wystawców, w tym: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (punkt informacyjny, obsługiwany przez specjalistów Wydziału Integracji i Rehabilitacji – wsparcie dla osób starszych, z niepełnosprawnością), Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Policja, Straż Miejska (zaprezentuje swój specjalistyczny pojazd – mobilne laboratorium środowiskowe), Radcy Pomorza (porady prawne), Wydział Gospodarki Komunalnej UMG (przede wszystkim temat prawidłowej selekcji odpadów), Centrum Pracy Seniora (oferty pracy i porady jak angażować się zawodowo w wieku senioralnym), Klub Olimpijczyk (promocja Olimpiady “Senior Obywatel”) czy Polski Związek Motorowy (szkolenie z obsługi defibrylatorów AED).

Print Friendly, PDF & Email