Gdańsk: Parada i Piknik Seniorów 2022 już 15 czerwca

Gdańsk: Parada i Piknik Seniorów 2022 już 15 czerwca
Fot. COZY Photo Studio / UM Gdańsk

Parada i Piknik Seniorów 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca. Nie ma obowiązku zapisu, ale jeśli komuś zależy na pakiecie startowym, powinien zgłosić swój udział do końca maja. Wstęp wolny.

Parada i Piknik Seniorów 2022 – gdzie?

Tegoroczną edycję Parady i Pikniku Seniorów zaplanowano na 15 czerwca, kiedy to przypada Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Uczestnicy przemarszu zbiorą się o godz. 11:00, w tym roku wyjątkowo pod napisem GDAŃSK na Wyspie Ołowianka (ze względu na trwający remont Długiego Targu i mostu Stągiewnego). Na początek oficjalne otwarcie z przemówieniami, a później wspólny pochód seniorek i seniorów do parku św. Barbary (przy ul.  św. Barbary, w bok od Długich Ogrodów) na Piknik Senioralny, który trwać będzie do godz. 15:00.

Uwaga! Osoby, które mają kłopot z poruszaniem się, będą mogły wziąć udział w paradzie jadąc w jednym z meleksów.

Do gdańskich seniorek i seniorów dołączą w tym roku maskotki różnych miejskich instytucji (m.in. Biola i Supersorter – kampania Czyste Miasto Gdańsk, Rurek i Przelewka – GIWK, Lew Woluś – Regionalne Centrum Wolontariatu).

Atrakcje Pikniku Seniorów w Gdańsku:

  • Potańcówka dla seniorów z muzyką na żywo w wykonaniu Detko Band i DJ Fala w hali namiotowej o pow. ok 300 mkw. Będzie konkurs taneczny z nagrodami.
  • Strefa „Aktywni z Wiekiem” – propozycje różnorodnych aktywności dla seniorów.
  • Stanowisko magazynu senioralnego „Ławeczka”.
  • Kawiarenka dla seniorów z poczęstunkiem – kawa, herbata, drożdżówka, zupa itp.
  • Miejsca siedzące dla ponad 600 osób.
  • Pokaz samochodów klasycznych z okresu PRL.
  • Ścieżka edukacyjna.

Ścieżka edukacyjna – co to takiego?

Podążając nią będzie można skorzystać z oferty przynajmniej 10 wystawców, w tym: Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Policja, Straż Miejska (zaprezentuje swój specjalistyczny pojazd – mobilne laboratorium środowiskowe), Radcy Pomorza (porady prawne), Wydział Gospodarki Komunalnej UMG (przede wszystkim temat prawidłowej selekcji odpadów), Centrum Pracy Seniora (oferty pracy i porady jak angażować się zawodowo w wieku senioralnym), Klub Olimpijczyk (promocja Olimpiady „Senior Obywatel”), Polski Związek Motorowy (szkolenie z obsługi defibrylatorów AED) i in.

Czytaj także: Defibrylatory AED na mieście – sprawdź, gdzie znajdziesz je w Gdańsku

Zapisy na Paradę i Piknik – warto!

Wcześniejsze zapisy nie są obowiązkowe, ale ci z uczestników, którzy skorzystają z tej opcji do 31 maja, otrzymają pakiet startowy Parady (chorągiewka, flaga klubowa, voucher do kawiarenki). Formularz dostępny jest na stronie współorganizatora – Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Organizatorzy Parady i Pikniku: Miasto Gdańsk oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, SAUR Neptun Gdańsk, Rada Dzielnicy Śródmieście, Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., Olivia Business Centre, Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Pomagamy Nie ziewamy, Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Straż Miejska w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Wydział Gospodarki Komunalnej UMG, Pomorska Izba Adwokacka, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, Gdański Urząd Pracy, Gdańskie Centrum Świadczeń, Classic Cars Trójmiasto, Pliszka, Polski Związek Motorowy.

Patronat medialny: gdansk.pl, magazyn senioralny „Ławeczka”.

UM Gdańsk
Print Friendly, PDF & Email