Gdańsk: Ogranicz wizyty w urzędzie

Gdańsk: Ogranicz wizyty w urzędzie
Fot. pixabay.com

Zachęcamy, aby osoby, które mają do załatwienia sprawy w Urzędzie Miejskim lub innych jednostkach miejskich korzystały z możliwości załatwienia spraw za pośrednictwem internetu lub telefonicznie – głosi komunikat UM Gdańsk.

Informacji jakie sprawy można załatwić zdalnie udziela Gdańskie Centrum Kontaktu pod numerem telefonu: 58 52 44 500.

UM zachęca wszystkie osoby, które w najbliższych dniach chcą załatwić sprawy w Urzędzie Miejskim, by sprawdziły czy istnieje możliwość załatwienia ich zdalnie – za pośrednictwem internetu lub on-line – pod adresem: gdansk.pl/kontaktgdansk/#!#pro.

– Ponadto jeśli chcemy uzyskać informacje jak załatwić sprawę, dowiedzieć się na jakim etapie jest załatwiana już sprawa lub toczące się postępowanie, proponujemy kontakt z Gdańskim Centrum Kontaktu dostępnym przez 24 godziny 7 dni w tygodniu za pośrednictwem: maila kontakt@gdansk.gda.pl, telefonicznie pod nr 58 52 44 500 lub przez portal internetowy https://www.gdansk.pl/kontaktgdansk/zglos – zaznacza Miasto. – Wystarczy podać swoje dane, przedmiot sprawy lub wydział w którym toczy się postępowanie i kontakt zwrotny.

Wszelkie opłaty w tym podatek od nieruchomości można dokonywać on- line za pośrednictwem strony oplaty.gdansk.pl.

– Jeżeli jednak już musimy udać się do urzędu zalecamy dokonanie rezerwacji wizyty przez internet przez stronę gdansk.pl/rezerwacja. Dzięki temu wizyta skróci się do minimum. Można też sprawdzić jaki jest aktualny stan kolejek i wybrać Zespół Obsługi Mieszkańców w którym czas oczekiwania jest najkrótszy pod adresem gdansk.pl/numerek – czytamy w specjalnym komunikacje Urzędu Miasta. – W samym urzędzie zalecamy korzystanie z dostępnych dla Państwa płynów do dezynfekcji oraz zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pozostałymi oczekującymi i obsługą.

Wszystkie te zalecenia mogą stanowić pewną niedogodność, ale – jak zaznacza urząd – robione jest to w trosce o bezpieczeństwo.

– Upewnij się czy sprawy w innych jednostkach (Gdańskie Nieruchomości, Gdańskie Centrum Świadczeń, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni) wymagają Twojej obecności. Najpierw zadzwoń lub skorzystaj ze strony internetowej – zaznacza Miasto.

Oprac. MM
Źródło: UM Gdańsk
Print Friendly, PDF & Email