Gdańsk: MOPR w Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego

Gdańsk: MOPR w Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego
Fot. pixabay

Do udziału w Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego, od 6 do 10 czerwca, zaprasza mieszkanki i mieszkańców m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, jeden z partnerów akcji.

W ramach wydarzenia poradami i informacjami o dostępnym wsparciu służyć będą potrzebującym pracownicy MOPR, m.in. psycholodzy, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy oraz specjaliści Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Podpowiedzą zainteresowanym m.in. jak radzić sobie w ekstremalnie trudnych, życiowych sytuacjach związanych z doświadczaniem agresji. Gdzie znaleźć skuteczną pomoc, jeśli dochodzi do przemocy w rodzinie. Podpowiedzą też, jak rozpoznać np. przemoc ekonomiczną oraz inne formy niekorzystnego zjawiska społecznego oraz jak mu zaradzić.

W ramach Tygodnia specjaliści MOPR służą konkretnym, poradniczym wsparciem we wtorek, 7 oraz w środę, 8 czerwca br., w godz. od 13.00 do 18.00 w punktach informacyjnych akcji na Mostku Historycznym, w Forum Gdańsk przy ul. Targ Sienny 7 w Gdańsku.

Również w środę, 8 czerwca, w godz. od 8.00 do 18.00 do kontaktu bezpośredniego oraz telefonicznego (pod numerami: 58 511 01 21/22) zapraszają m.in. psycholodzy Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR, przy pl. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie. W ramach TBE w placówce odbędzie się wówczas dzień otwarty.

Dzień otwarty w Ośrodku Interwencji Kryzysowej – pomoc także dla Ukrainek i Ukraińców

Zwłaszcza osoby w życiowym kryzysie, doświadczające różnych form przemocy w rodzinie, mogą liczyć na konsultację i wsparcie specjalistów OIK. Przypomnijmy, że w Ośrodku świadczona jest też od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00 – 20.00 pomoc w języku ukraińskim, przez psycholożki z Ukrainy.

W piątek, 10 czerwca, w godz. 10.00 – 14.00 MOPR zaprasza szczególnie gdańszczanki i gdańszczan mierzących się z zachowaniami agresywnymi, do udziału w warsztacie psychologicznym pt. „Jak rozpoznać i radzić sobie z przemocą ekonomiczną”. Odbędzie się on w MOPR przy pl. Gustkowicza 13. Uwaga! Obowiązują zapisy na warsztat, pod adresem email: gabriela.gloc@gdansk.gda.pl.

MOPR zaprasza do skorzystania z całej oferty organizatorów i partnerów Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego w Gdańsku. Więcej o akcji m.in. w tematycznej publikacji na portalu miasta.

Print Friendly, PDF & Email