Gdańsk: Kultura Bez Barier – Teatr Dostępny

Gdańsk: Kultura Bez Barier – Teatr Dostępny
Fot. źródło: teatrwybrzeze.pl

Teatr Wybrzeże zaprasza Państwa na kolejne wydarzenie w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER. W piątek, 31 marca o godzinie 19:00 na Scenie Malarnia zaprezentowany zostanie PUNKT ZERO z audiodeskrypcją. Lektorem będzie aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przewidziano specjalną pulę biletów.

O SPEKTAKLU

Główny bohater sztuki pozornie ma wszystko, co kiedyś chciał mieć i jednocześnie nie ma najważniejszego – radości z życia. Dlatego swój stan egzystencjalny określa mianem „punktu zero”, a więc miejsca, które chce jak najszybciej opuścić, by ruszyć w poszukiwaniu utraconego sensu. Pomóc mają mu w tym z jednej strony wspomnienia, a z drugiej – zobowiązania oraz nadszarpnięte relacje z najbliższymi. Tylko czy rzeczywiście każdy z tych „elementów” okaże się w tej podróży niezbędny i pomocny?

O PROJEKCIE

W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER, realizowane jest przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY.

Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym.

Projekt realizowany od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie planowane jest wystawienie czterech spektakli z audiodeskrypcją oraz trzech spektakli z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom będą towarzyszyły działania edukacyjne.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mat. Teatr Wybrzeże

Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: anna.augustyniak@teratrwybrzeze.pl

źródło: teatrwybrzeze.pl
Print Friendly, PDF & Email