Gdańsk: Dzieci tworzą Budżet Obywatelski - konkurs plastyczny

Gdańsk: Dzieci tworzą Budżet Obywatelski - konkurs plastyczny
Mat. prasowe

Z okazji obchodów 10. edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku rusza konkurs plastyczny. Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Zwycięskie prace zostaną wyeksponowane w przestrzeni miejskiej.

Zgłoszenia trwają do 27 lipca.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej temat „Dzieci tworzą Budżet Obywatelski”. Praca może stanowić ilustrację jednej z już istniejących realizacji Budżetu Obywatelskiego (park, łąka kwietna, plac zabaw, boisko itp.) lub projektu marzeń, który mógłby powstać w przyszłości. Najważniejsza jest kreatywność i dobra zabawa.

Kategorie wiekowe

Konkurs skierowany jest do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

  • I kategoria – 5-9 lat
  • II kategoria – 10-14 lat

Konkurs rusza w środę, 6 lipca, a termin zgłoszeń mija 27 lipca 2022. Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 3 sierpnia. W każdej kategorii wiekowej wybrane zostaną po trzy zwycięskie prace.

Nagrody

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Prace, które zajmą pierwsze miejsce (w każdej kategorii wiekowej), będą wyeksponowane w przestrzeni miejskiej na plakatach/citylightach.

Zwycięzcy otrzymają również:

  • bilety do Teatru Miniatura
  • wejściówki na wystawy Centrum Hevelianum
  • rodzinne lekcje edukacyjne w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym
  • gadżety

Organizatorzy skontaktują się z laureatami osobiście.

Zasady konkursu

Zdjęcie lub skan pracy plastycznej należy przesyłać na adres mailowy: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl lub dostarczyć osobiście do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 3 piętro, pok. 337.

Prace muszą być zatytułowane: Konkurs plastyczy „Dzieci tworzą Budżet Obywatelski” oraz dostarczone razem z formularzem zgłoszenia, który stanowi załącznik numer 1 do Regulaminu Konkursu.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszenia.

Print Friendly, PDF & Email