Gdańsk: Balet z audiodeskrypcją

Gdańsk: Balet z audiodeskrypcją
Fot. operabaltycka.pl

W sobotę 1 kwietnia Opera Bałtycka w Gdańsku zaprasza na spektakl „Don Kichot”. Będzie to spektakl z audiodeskrypcją . Przedstawienie poprzedzi spacer sensoryczny.

Jak skorzystać z audiodeskrypcji?

Audiodeskrypcja to spektakl z czytanym na żywo przez lektora opisem tego, co dzieje się na scenie. Audiodeskrypcji można wysłuchać za pośrednictwem specjalnego odbiornika zaopatrzonego w słuchawki.

Ze względu na ograniczoną liczbę odbiorników, skorzystanie z audiodeskrypcji jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji odbiornika w Biurze Obsługi Widzów.

Kontakt:

  • tel. 58 350 06 15
  • e-mail: kasabiletowa@operabaltycka.pl).

Spacer sensoryczny

To wydarzenie poprzedzające spektakl z audiodeskrypcją. Jest do niego wprowadzeniem. Pozwala poznać wystawiane dzieło i jego inscenizację doświadczając różnymi zmysłami poszczególnych jego elementów. Podczas spaceru działamy na różne zmysły – zapachu czy dotyku (można dotknąć kostiumu, elementów scenografii), ale również wykorzystujemy działanie poprzez ruch.

Słów kilka o spektaklu

Don Kichot Ludwika Minkusa to jeden z najbardziej znanych baletów klasycznych. Opowieść o parze zakochanych, których dzieje splatają się z losami błędnego rycerza. Historia niezwykle zabawna, barwna i żywiołowa, nie tylko za sprawą fabuły, ale przede wszystkim muzyki odwołującej się do hiszpańskich rytmów.

Czas trwania spektaklu: 2 h 35 min (2 przerwy).

***

Przedsięwzięcie grantowe OPERA DOSTĘPNA odbywa się w ramach projektu „KULTURA BEZ BARIER” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
źródło: operabaltycka.pl
Print Friendly, PDF & Email