Gdańsk: Artystko, artysto! Zgłoś się po stypendium

Gdańsk: Artystko, artysto! Zgłoś się po stypendium
Fot. pixabay.com

Rusza drugi nabór na Stypendia Kulturalne Miasta Gdańska. Dodatkowe środki na wsparcie artystów i artystek to 400 000 zł. Przeznaczone będą dla twórców, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu z powodu pandemii.

Stypendium przyznawane jest gdańskim artystkom i artystom na rozwój i pracę twórczą. Transza wynosi 2 600 zł brutto i wypłacana jest w cyklu miesięcznym, a planowane działania muszą zakończyć się w bieżącym roku. Ostatnie posiedzenie komisji stypendialnej planowane jest na 10 września, do tego czasu należy złożyć wnioski.

Środki na stypendia zostały przesunięte z puli przeznaczonej na działania i wydarzenia kulturalne dla organizacji pozarządowych. NGO-sy z powodu pandemii miały ograniczone możliwości realizacji projektów. Dobrą informacją dla nich jest zwiększenie środków na małe granty. Do wykorzystania jest dodatkowe 300 000 zł, dzięki którym będą mogły realizować mniejsze przedsięwzięcia, również online.

Fot. gdansk.pl

Na pierwszą pulę stypendiów kulturalnych miasto przeznaczyło 715 000 zł, jednak środki zostały szybko wyczerpane. Od maja do tej pory przyznano 90 stypendiów na dofinansowanie działań w ramach pomocy w czasie pandemii.

O stypendium z drugiej puli nie mogą ubiegać się osoby, które otrzymały stypendium w pierwszym naborze.

Informacji na temat stypendium udzielają pracowniczki Biura Prezydenta ds. Kultury:
Ewa Rogaczewska – 58 323 65 56 ewa.rogaczewska@gdansk.gda.pl,
Elżbieta Czekaj – 58 323 61 23 elzbieta.czekaj@gdansk.gda.pl.

Joanna Bieganowska
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email