Gdańsk: Apel wolontariuszy z "Górki" organizujących Wigilię dla potrzebujących

Gdańsk: Apel wolontariuszy z "Górki" organizujących Wigilię dla potrzebujących
Fot. Dominik Paszliński

Duszpasterstwo Akademickie Górka, działające przy kościele św. Mikołaja, wraz z Polską Izbą Gospodarczą Restauratorów i Hotelarzy oraz harcerzami ze Szczepu Bór przygotowuje po raz kolejny Wigilię dla osób potrzebujących i bezdomnych – „Nie bądźmy obojętni”.

Spotkanie odbędzie się w Wielkiej Zbrojowni w niedzielę, 24 grudnia, o godzinie 12.00.

Ruszyła już zbiórka produktów użytku codziennego. Wolontariusze z „Górki” proszą też o datki, które pomogą sfinansować Wigilię dla osób wymagających wsparcia.

Gorący apel o pomoc

Członkowie Duszpasterstwa Akademickie Górka przypominają, że coroczne spotkania wigilijne gromadzą dużą liczbę osób pragnących z okazji świąt Bożego Narodzenia spożyć ciepły posiłek w towarzystwie drugiego człowieka.

– Potrzebującym wręczamy świąteczne podarunki, wspólnie śpiewamy kolędy, jemy wspólny posiłek, słuchamy i rozmawiamy. W związku z tym zgłaszamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Potrzebujemy jak największego rozgłosu, by jak najwięcej osób chętnych do pomocy mogło wziąć udział w Wigilii – piszą wolontariusze z „Górki”. 

Bieżące informacje o akcji można znaleźć na Facebooku na grupie „Wolontariusze Wigilii z osobami potrzebującymi 2023”. 

Gdzie można przynosić dary dla potrzebujących?

Społecznicy z „Górki” podkreślają również, że w okresie świątecznym można pomagać też na inne sposoby. Jednym z nich jest udział w organizowanej zbiórce potrzebnych produktów użytku codziennego dla matek niemowląt, takich jak mleko w proszku oraz pieluchy.

Produkty zbierane będą w środku w kościele św. Mikołaja, przy ul. Świętojańskiej 72 (w tej świątyni działa „Górka” – przyp. red.) do wtorku, 19 grudnia, w przeznaczonym do tego koszu.

Jak można finansowo wesprzeć spotkanie wigilijne?

Rozpoczęła się zrzutka pieniędzy, dzięki której można zasilić konto Duszpasterstwa Akademickiego Górka.

  • Link do zrzutki jest TUTAJ.

Zebrane fundusze będzie można przeznaczyć na zakup podarunków dla gości Wigilii, produktów do paczek wysyłanych potrzebującym oraz na samą organizację wydarzenia.

Pieniądze można też wpłacać na poniższy numer konta bankowego: 

  • Klasztor oo. Dominikanów ul. Świętojańska 72, 80-840 Gdańsk
  • PL 83 1140 1065 0000 3926 9300 1007
Na zdjęciu: Tak Wigilia dla osób potrzebujących w Wielkiej Zbrojowni wyglądała rok temu / Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl
Print Friendly, PDF & Email