Galeria EL - I śniadanie na trawie

Galeria EL - I śniadanie na trawie
Mat nadesłane

Wpadnij na śniadanie i zostań na dłużej!
26.06.2022 10:00 – 14:00

W 1971 roku (4 Biennale Form Przestrzennych, Zjazd Marzycieli w Elblągu) artystka Ewa Partum, zainspirowana Śniadaniem na trawie wg. Édouarda Maneta – rozciągnęła na trawie wielkie płótno z tytułem obrazu, a na trawie obok, namalowała ten tytuł farbą, co uruchomiło złożoną grę słowną.

W związku z tym, Galeria EL zaprasza Państwa na grę społeczną i na kolejny cykl “Śniadań na trawie”, gdzie będzie można miło i smacznie spędzić wspólny poranek.

Cztery wakacyjne i niedzielne poranki będą pod znakiem SMAKU, MUZYKI, AKTYWNOŚCI I EDUKACJI

Poranne spotkania dają okazję do wspólnego relaksu, ciekawych rozmów czy aktywności na świeżym powietrzu. Nie tak dawno większość z nas tęskniła za wspólnym spędzaniem czasu na łonie natury – jest to już możliwe.

PROGRAM PIERWSZEGO DNIA – 26.06.2022:

Smacznie:  

10:00 – 14:00 Restauracja Vegan Spot, Kawiarnia #BezPyszne, ekologiczne i 100% wegańskie śniadania, kawa i ciasta (m.in. szakszuka z czerwonej soczewicy, pączki bez cukru, lemoniady, cold brew i wiele innych)

Muzycznie:

10:00 – 14:00 DJ. RogerHouse music

Aktywnie:

11:00 – 12:00 Zojafitness, Marta Demko – Zajęcia fitness
Gimnastyka kręgosłupa, rozciąganie i relaksacja

Edukacyjnie: 

10:00 – 14:00 Aneta Tadra Żuławianki – “Hurra natura, czyli naturalny i przyjemny warsztat tworzenia roślinnej biżuterii”.
Na spotkaniu będzie można przyjrzeć się z bliska przyrodzie, której to najdrobniejsze elementy, kształty i kolory zainspirują do zrobienia wyjątkowej bransoletki, broszki czy kolczyków  

Spotkanie na dziedzińcu Galerii EL. Do dyspozycji będą leżaki i pufy. Można zabrać ze sobą kocyki, książki, skakanki, swoje kulinaria etc. Do zajęć ruchowych należy wziąć ze sobą maty!

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wszelkie aktywności odbywać się będą w namiocie estradowym, na dziedzińcu.

Wszystkie aktywności są bez ograniczeń wiekowych a wstęp na wszystkie spotkania wolny.

Podczas niedzielnych poranków będzie można również obejrzeć aktualne wystawy znajdujące się w Galerii.

Kolejne śniadania odbędą się w dniach: 17.07, 31.07 i 28.08.2022

Projekt Śniadania na trawie realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Elblągu.

Plakat
Mat. nadesłane
Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email