Fundacja Katarynka zaprasza na szkolenie dla pracowników instytucji kultury z województwa dolnośląskiego

Fundacja Katarynka zaprasza na szkolenie dla pracowników instytucji kultury z województwa dolnośląskiego
Fot. mat. prasowe

W dniach 28-29 października 2021 w godz. 10:00-14:00 Fundacja Katarynka zaprasza na szkolenie dla pracowników instytucji kultury z województwa dolnośląskiego dotyczące tworzenia tekstów ETR. W trakcie szkolenia Anna Jeżowska-Siwek, autorka tekstów ETR, opowie o standardach ich pisania, odbiorcach i o tym, gdzie możemy używać tekstów łatwych do czytania i rozumienia.

Tekst łatwy do czytania i rozumienia to taki który może zrozumieć każda osoba. Nawet jeśli nie zna dobrze języka polskiego. Taki tekst ma łatwe słowa i gramatykę. Do jego napisania używa się standardów. Każdy kto chce przygotować tekst łatwy do czytania i rozumienia może użyć tych standardów. Standardy zostały utworzone aby ułatwić rozumienie informacji osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Oczywiście, standardy te mogą być użyteczne również do przygotowania informacji łatwych do zrozumienia przeznaczonych dla innych osób. Na przykład dla osób, dla których język polski nie jest językiem ojczystym i osób, które mają trudności z czytaniem.

Terminy szkoleń:

  • Grupa 1, szkolenie dla pracowników instytucji kultury, dla których organizatorem jest Miasto Wrocław: zajęcia stacjonarne we Wrocławiu (15 października 2021, godz. 9:00-17:00).
  • Grupa 2, szkolenie dla pracowników instytucji kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska: zajęcia stacjonarne we Wrocławiu (22 października 2021, godz. 9:00-17:00).

Grupa 3: szkolenie dla pracowników instytucji kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska: dwudniowe zajęcia online na ZOOM.

Zapisy przez formularz: KLIKNIJ TU.

oprac. AG, Fundacja Katarynka
Print Friendly, PDF & Email