Fundacja AMEET wydała książkę na Dzień Dziecka. 10 tys. egzemplarzy trafi do ukraińskich dzieci

Fundacja AMEET wydała książkę na Dzień Dziecka. 10 tys. egzemplarzy trafi do ukraińskich dzieci
Fot. mat. prasowe

Z myślą o dzieciach z Ukrainy Fundacja działająca przy Wydawnictwie AMEET postanowiła wydać wyjątkową książkę. Organizacja przekaże cały nakład w prezencie – 10 000 egzemplarzy – instytucjom na terenie Łodzi i okolic.

Dzięki pomocy Urzędu Miasta oraz zaangażowaniu prezydent Hanny Zdanowskiej tytuł trafił do 3000 uczniów i przedszkolaków z Ukrainy, uczęszczających do placówek na terenie Łodzi.

Wyjątkowe wydawnictwo na Dzień Dziecka

Książka została wydana w ich rodowitym języku. Dzieci znajdą w niej ciekawe zadania oraz minifigurkę LEGO do samodzielnego złożenia.

– Mamy nadzieję, że ten drobny gest wywoła uśmiech na ich twarzach. Liczymy, że zabawa z książką choć na chwilę oderwie ich od smutnej rzeczywistości i pozwoli zapomnieć o cierpieniu – mówią przedstawiciele Fundacji.

Tytuł zostanie przekazany także do dużej liczby miejsc zajmujących się pomocą uchodźcom, m.in. do: podopiecznych fundacji Happy Kids, Łódzkiego Domu Kultury, Fabryki Sztuki, Centrum Dialogu, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia „Wspieramy Ukrainę Razem” czy wielu łódzkich bibliotek.

Fundacja AMEET od ponad 30 lat w Łodzi

Fundacja działająca przy wydawnictwie AMEET wspiera najmłodszych poprzez organizowanie i podejmowanie działań w zakresie szerzenia oświaty, upowszechniania kultury oraz pomocy finansowej i rzeczowej. Wydawnictwo AMEET działa w Łodzi już od ponad 30 lat. Na co dzień tworzy różnego rodzaju książki dla dzieci – aktywizujące, edukacyjne, dla maluchów czy kolorowanki. Współpracuje z dużymi licencjodawcami, jakimi są LEGO, Disney oraz Mattel.

Print Friendly, PDF & Email