Frombork: Muzeum Mikołaja Kopernika w Top 10

Frombork: Muzeum Mikołaja Kopernika w Top 10
Fot. Adminstrator

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku uplasowało się na 6. miejscu w rankingu TOP 10 placówek muzealnych, prowadzonych przez województwa i masta wojewódzkie, których oferta przyciągnęła najwięcej odwiedzających w 2015 roku.

Muzeum Mikołaja Kopernika we Frombork to zespół obiektów, we wnętrzach których prezentowane są cenne eksponaty, związane z dziejami Fromborka, sztuką sakralną, astronomią, nowożytną medycyną oraz sylwetką wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Muzeum składa się z dwóch integralnych części – Wzgórza Katedralnego (od 1994 roku wpisanego na prestiżową listę Pomników Historii Prezydenta RP) oraz parku astronomicznego, rozbudowanego i oddanego dla publiczności w nowej odsłonie w sierpniu 2015 roku. Odwiedzenie parku pozwala zapoznać się z historią astronomii, obejrzeć zgromadzone instrumenty używane od XVI do XX wieku i spróbować za ich pomocą spojrzeć w niebo. Bogata oferta Muzeum sprawia, że liczba odwiedzających je wciąż rośnie – w 2015 r. odnotowało wizyty prawie 170 tysięcy zwiedzających.

Wyżej niż fromborska placówka w rankingu uplasowały się: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno–Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

źródło: www.warmia.mazury.pl, fot.muzeo.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14858

Print Friendly, PDF & Email