Francja: Ponad 7 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby

Francja: Ponad 7 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby
Fot. Pixabay

7071 zakażeń koronawirusem zarejestrowano we Francji w ciągu minionej doby – podało w niedzielę ministerstwo zdrowia w Paryżu. Z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych pandemii w kraju do 30 701.

W sobotę potwierdzono we Francji 8550 infekcji, a w piątek aż 8975, co jest dziennym rekordem od wybuchu pandemii w tym kraju. Bilans zakażeń wynosi obecnie 324 777.

Liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 w ciągu ostatnich siedmiu dni sięgnęła 1704, z czego 288 przebywało na oddziałach intensywnej terapii.

Francja musi zachować czujność, ponieważ więcej osób trafi na OIOM-y w najbliższych dwóch tygodniach z powodu wzrostu zakażeń w ostatnich dniach – powiedział w sobotę minister zdrowia Olivier Veran.

Ministerstwo edukacji poinformowało wcześniej, że 22 szkoły zostały zamknięte we Francji z powodu epidemii, zaledwie kilka dni po tym, jak około 12 milionów dzieci rozpoczęło rok szkolny.

We Francji każdy może przeprowadzić test na obecność koronawirusa za darmo i zwykle bez umawiania się, jednak obecnie centra testujące są mocno obciążone ze względu na powrót mieszkańców miast z letnich wakacji – podał portal France24.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email