Francja: Mandat i wysadzenie z pociągu wśród kar za brak maseczki

Francja: Mandat i wysadzenie z pociągu wśród kar za brak maseczki
Fot. Pixabay

Pracownicy francuskich kolei państwowych SNCF są upoważnieni do wystawiania pasażerom mandatów za nienoszenie maseczki ochronnej mimo trwającej epidemii koronawirusa. Za brak maseczki mogą również zmusić pasażera do opuszczenia pociągu.

W niedzielę pociąg dużej prędkości TGV zatrzymał się poza wyznaczoną stacją, aby wysadzić pasażera, który odmówił założenia maski ochronnej. Pasażer został również ukarany mandatem w wysokości 135 euro – poinformowały w poniedziałek SNCF.

Pociąg TGV relacji Paryż-Nicea normalnie nie zatrzymuje się przed Marsylią, ale straż ochrony kolei musiała interweniować, by wyegzekwować nakaz opuszczenia pociągu przez osobę, która odmówiła noszenia maski – przekazał przewoźnik agencji AFP.

– Nasi funkcjonariusze ochrony są upoważnieni do wystawienia mandatu za brak maski. Mogą również zmusić opornych pasażerów do opuszczenia pociągu za zakłócanie porządku publicznego – skomentował incydent dyrektor generalny SNCF Voyages Alain Krakovitch. – Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich jest naszym priorytetem – zaznaczył.

Katarzyna Stańko (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email