Francja: Celowy atak na instalację elektryczną punktu szczepień

Francja: Celowy atak na instalację elektryczną punktu szczepień
Fot. Pixabay

Mer miejscowości Audincourt, na wschodzie Francji, Martial Bourquin powiadomił w poniedziałek organy ściągania o „celowym ataku” na instalację elektryczną punktu szczepień przeciw COVID-19 w miasteczku.

– Zdaliśmy sobie sprawę w niedzielę z uszkodzenia głównej sieci elektrycznej, a później awaryjnej – oświadczył Bourquin. – Na miejscu okazało się, że są uszkodzone bezpieczniki – dodał wskazując, że nie ma najmniejszej wątpliwości, iż był to akt „celowy i niedopuszczalny”.

Przerwa w dostawie energii elektrycznej trwała do półtorej godziny – powiedział mer. W tym czasie w pozbawionych prądu chłodziarkach było ok. 3500 dawek szczepionki Pfizera. Po przywróceniu zasilania, dawki przewieziono do laboratorium w celu sprawdzenia ich przydatności.

Rzecznik policji poinformował, że służby przystąpiły do poszukiwania sprawcy awarii. Zabezpieczono odciski palców oraz nagrania z kamer wideo.

Audincourt to miejscowość w aglomeracji Montbeliard, którą zamieszkuje ok. 70 tys. osób. Punkt sczepień przeciwko COVID-19 wznowił działalność w poniedziałek rano. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email