Fotka z Piekarczykiem – wyniki konkursu

Fotka z Piekarczykiem – wyniki konkursu
Fot. nadesłane

Znamy zwycięzców konkursu Fotka z Piekarczykiem, zorganizowanego w ramach obchodów 500-lecia legendarnej obrony Piekarczyka przed Krzyżakami. Zwyciężczynią konkursu została Pani Paulina Sadowska.

Fotografie na konkurs przesłały 64 osoby. Komisja konkursowa, której przewodniczył wiceprezydent Michał Missan wybrała, zgodnie z regulaminem, zwycięzców trzech pierwszych miejsc oraz przyznała dwa wyróżnienia.

–  Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłane zdjęcia. Temat fotki z Piekarczykiem można było potraktować dowolnie. Liczył się pomysł oraz artystyczne wrażenie. Wiele zgłoszeń związanych było z samą figurą, która stoi przed Bramą Targową. Były również i takie, jak w przypadku zwycięskiego zdjęcia, które Piekarczyka pokazały w zupełnie innym ujęciu i scenerii – mówi Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Wyniki konkursu:

Pierwsze miejsce otrzymało zdjęcie Pauliny Sadowskiej.
Pierwsze miejsce otrzymało zdjęcie Pauliny Sadowskiej.
Drugie miejsce dla Justyny Szyfelbajn
Drugie miejsce dla Justyny Szyfelbajn.
Trzecie miejsce dla Artura Stefańskiego.
Trzecie miejsce dla Artura Stefańskiego.

Wyróżnienia przyznane zostały zdjęciom:

Zdjęcie nadesłane przez  Agnieszkę Sochę
Zdjęcie nadesłane przez Agnieszkę Sochę.
Zdjęcie nadesłane przez  Przedszkole nr 17 – grupa Pszczółki
Zdjęcie nadesłane przez Przedszkole nr 17 – grupa Pszczółki.

Uroczyste wręczenie nagród finansowych za trzy pierwsze miejsca oraz nagród rzeczowych za wyróżnienia odbędzie się podczas XV Elbląskiego Święta Chleba. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia. Zostaną one również zaprezentowane podczas Elbląskiego Święta Chleba. Wszystkie fotografie zgłoszone do konkursu będzie można również obejrzeć w specjalnie stworzonej elektronicznej galerii, która zaprezentowana zostanie podczas tego wydarzenia.

Konkurs Fotka z Piekarczykiem nie był jedynym zorganizowanym w ramach obchodów 500-lecia legendarnej obrony Piekarczyka przed Krzyżakami. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs plastyczny pt. „Elbląski Piekarczyk oczyma dzieci z miast partnerskich Elbląga”. Otwarcie wystawy prac konkursowych odbędzie się w Kamieniczkach Elbląskich w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 11.00. Na wystawie pokazanych zostanie ok. 40 prac malarskich z 6 miast partnerskich.

Print Friendly, PDF & Email