FOSa szuka najlepszych inicjatyw

FOSa szuka najlepszych inicjatyw
Logo FOSA

W tym roku Federacja Organizacji Socjalnych obchodzi 15-lecie rozpoczęcia działalności. Przy tej okazji wesprze co najmniej 15 cennych społecznie wydarzeń.

Misją powołanej w 2004 roku Federacji jest rozwiązywanie problemów społecznych. FOSa wspiera i reprezentuje organizacje socjalne województwa warmińsko–mazurskiego. Szkolenia i warsztaty związane z przygotowywaniem projektów, pozyskiwaniem finansów, poza tym organizacja konferencji i seminariów – to tylko część zadań realizowanych przez Federację.

Przypadająca w tym roku rocznica powstania FOSy jest doskonałą okazją do specjalnego wsparcia oddolnych inicjatyw.

– Liczba 15 inicjatyw jest symboliczna – zaznaczają działacze. – Nagrodzonych aktywności może być więcej, a ich dofinansowanie zależy od atrakcyjności nadesłanych pomysłów i zaangażowania w ich realizację lokalnej społeczności.

Na wsparcie mogą liczyć organizacje pozarządowe, fundacje, grupy mieszkańców, jak np. koła gospodyń. Inicjatywy powinny angażować lokalną społeczność, dając im możliwość aktywnego działania oraz łączenia aktywności ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań społecznych.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: s.lipner@federacjafosa.pl do 11 lutego (poniedziałek).

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ

Źródło: olsztyn.eu

Print Friendly, PDF & Email