Forum Amputacji: Po pierwsze - profilaktyka

Forum Amputacji: Po pierwsze - profilaktyka
Fot. pixabay.com

W połowie października odbędzie się III edycja Forum Amputacji, czyli konferencji naukowo-szkoleniowej poświęconej w całości zagadnieniom związanym z kompleksową opieką nad osobami po amputacji kończyn.

Holistyczne postrzeganie potrzeb osób, które przebyły amputacje jest zadaniem całego zespołu zawodów medycznych. Wyzwanie stanowi zarówno profilaktyka chorób naczyniowych, rehabilitacja po odjęciu kończyny jak i proces tworzenia odpowiedniej protezy. Fizjoterapeuci, lekarze specjaliści, pielęgniarki, protetycy, terapeuci zajęciowi, psycholodzy doskonalą swoją wiedzę, umiejętności i warsztat pracy, aby szukać nowych i doskonalszych form działania. Wszystko po to, aby w rzeczywistości XXI wieku, gdzie wciąż dokonuje się zbyt dużo amputacji, podjąć wyzwanie poprawy jakości życia pacjentów.

Konferencja skierowana jest do: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, techników ortopedów, psychologów czy studentów i przedstawicieli innych zawodów, którzy w swojej pracy mają lub będą mieli do czynienia z pacjentami po zabiegu amputacji a także do osób po amputacji, w tym po mastektomii, rodzin i opiekunów osób po amputacji.

W roli prelegentów wystąpią wybitni specjaliści z Polski oraz Stanów Zjednoczonych.

Tematy, które zostaną poruszone na Forum dotyczyć będą: międzynarodowych standardów, związanych z zabiegiem amputacji, możliwych komplikacji po zabiegu a także działań profilaktycznych dla tej grupy pacjentów, które może wdrożyć lekarz rodzinny.

Forum Amputacji odbędzie się w Hotelu Galaxy w Krakowie w dniach 14-15 października.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email