Finał XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022

Finał XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022
Fot. nadesłane

Już w najbliższą niedzielę  (21 sierpnia 2022 r.) zapowiadany koncert „Zaraz świt”. Pomysł, reżyseria a przede wszystkim wykonanie, to aktor teatralny Krzysztof Żabka, któremu towarzyszyć będą Natalia Krystowska (głos), Julia Seredyn (głos) oraz zespół w składzie: Wojciech Haza (saksofon, klarnet), Dariusz Łapkowski (instrumenty klawiszowe), Przemysław Maleńczyk (gitara akustyczna).

Pomysł zrodził się z fascynacji Krzysztofa Żabki – Tadeuszem Nowakiem i jego twórczością. Usłyszycie Państwo również teksty Piotra Roguckiego, Andrzeja Bursy oraz Bogdana Loebla. Muzyka, to utwory Waldemara Koperkiewicza, Piotra Roguckiego, Macieja Turkowskiego oraz Wojciecha Krzaka.

Krzysztof Żabka, od niedawna związany z elbląskim teatrem, jest absolwentem krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Swoją drogę zawodową związał głównie z teatrem muzycznym. Współpracował z Wojciechem Kościelniakiem, Mikołajem Grabowskim, Jerzym Gruzą, Maciejem Wojtyszko, Maciejem Korwinem, Jackiem Mikołajczykiem i Wojciechem Kępczyńskim. Stworzył role na wielu polskich scenach, m.in.: Teatr Muzyczny w Gdyni, Krakowski Teatr Scena STU, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Teatr Syrena w Warszawie, Teatr Muzyczny ROMA, Teatr 6 piętro, Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Można było go też oglądać w serialu „Ludzkie Sprawy”, gdzie stworzył rolę wolontariusza Tomka. Ma za sobą kilkadziesiąt epizodów w polskich popularnych serialach takich jak „Ślad”, „Na Wspólnej”, „Brzydula 2”, „Na noże”, „Bodo”, „Siostrunie”, „Klan”.  W latach 2008- 2012 był pedagogiem w Studium Wokalno – Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Prowadzi warsztaty i zajęcia teatralne rozwijające koncentrację, pamięć i umiejętność działania w grupie. W pracy polega na intuicji i wyobraźni. Lubi gotować i komponować muzykę.

Przed koncertem, zgodnie z zapowiedzią,  nastąpi losowanie nagród. Na zapowiadany wieczór z Mrożkiem, czyli „Na pełnym morzu” organizatorzy zaproszą już do teatru.

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest od 25 lat Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PZŁ Oddział w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, ZNP sekcja emerytów i rencistów w Elblągu.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso TV, RMF Classic współpraca redakcyjna, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

21 sierpnia 2022 r. – muszla koncertowa w Bażantarni i to niezależnie od pogody. Tradycyjnie godz. 17.00 i wstęp wolny.

ETK Elbląg
Print Friendly, PDF & Email