Film "Sukienka" z nominacją do Oscara

8 lutego Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów. Szansę na zdobycie statuetki ma Tadeusz Łysiak, reżyser i scenarzysta filmu „Sukienka”. Produkcja powalczy o nagrodę Akademii w kategorii najlepszy krótkometrażowy film fabularny.

Film „Sukienka”, który premierę miał 2. czerwca 2020 roku, obejrzeć można było podczas 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Obraz, który opowiada o cierpiącej na karłowatość Julii, której życie zaczyna się zmienić, gdy poznaje kierowcę ciężarówki, został doceniony przez jury festiwalu „Integracja Ty i Ja” i otrzymał nagrodę Motyla 2020 dla filmu fabularnego.

Gremium, któremu przewodniczyła aktorka Jadwiga Jankowska-Cieślak doceniło produkcję za „podjęcie trudnego tematu potrzeby miłości, który został przedstawiony w sposób subtelny i uniwersalny, tworząc film spełniony pod każdym względem”.

Wyróżnienie na festiwalu „Integracja Ty i Ja” otrzymała też Anna Dzieduszycka, która zagrała główną rolę. Jury doceniło ją za „ogromną odwagę i profesjonalizm”.

Anna Dzieduszycka, która była gościem festiwalu, wzięła też udział w spotkaniu, które poprowadził Dariusz Pawlikowski, dyrektor programowy Integracji. (link poniżej)

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 27 marca w Dolby Theatre w Los Angeles.

Aleksandra Barcikowska
Print Friendly, PDF & Email