Festiwalowe atrakcje w Światowidzie

Festiwalowe atrakcje w Światowidzie
Fot. Pixabay

Sprawdź atrakcje okołofilmowe w ramach Festiwalu Filmów Familijnych! Festiwal to wydarzenie, które powstało z myślą o wspólnym spędzaniu czasu w gronie rodzinnym. Oprócz bogatego repertuaru filmów dla dzieci i młodzieży, na widzów czekają liczne atrakcje.

Już w poniedziałek 5 grudnia od godziny 17.00 do 18.00 będzie możliwość zwiedzania zaplecza Kina Światowid. Dzieci i dorośli dowiedzą się, jak wygląda praca w kinie, jak przygotowuje się projekcje filmowe.

We wtorek 6 grudnia o godz. 17:30 Łukasz Gesek poprowadzi mikołajkowe karaoke.

Środa z kolei (7.12), to ukłon złożony w stronę wszystkich fanów filmu „Za duży na bajki”. Po seansie, widzowie spotkają się z Maciejem Karasiem, odtwórcą roli Waldusia.

W czwartek (8.12), to propozycja dla wszystkich, którzy kochają filmy animowane i sami chcieliby stworzyć krótki film. Można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach animacji filmowej (od godziny 17.00 do 19.00). Zapisy trwają do 7.12 do godziny 20.00. 

W piątek, 9 grudnia o 17.30 odbędzie się quiz rodzinny z nagrodami. Małe zespoły będą miały okazję, żeby wykazać się wiedzą o filmach dla dzieci i młodzieży. (zgłoszenia do czwartku 8.12).

W weekend otwieramy się na najmłodszych widzów – o godzinie 12:00, zarówno w sobotę i niedzielę, maluchy mogą wziąć udział w filmowych porankach. Każdy z nich poprzedzony będzie warsztatami. Przed filmem „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” – zajęcia z… przytulania (organizatorzy sugerują zabrać karimaty), przed „Rodziną Treflików” – spotkanie ze strażakiem.

Ponadto w weekend będzie można zrobić przypinki, a także pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

Festiwalowi Filmów Familijnych towarzyszy również konkurs plastyczny pn. „Przygoda w kinie”. Prace można składać do czwartku, 8 grudnia.

Więcej informacji o Festiwalu, program wraz projekcjami znajduje się na stronie www.kino.swiatowid.elblag.pl

Mat. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email