Ferie w Światowidzie

Ferie w Światowidzie
Fot. mat. prasowe

W województwie warmińsko-mazurskim od tygodnia trwają ferie. Atrakcji nie brakuje w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Od 20 stycznia odbywają się zajęcia z instruktorką plastyki. Udział w nich wzięły grupy dzieci z Elbląskiego Klub Tańca „Jantar”, pięciolatki z Niepublicznego Przedszkola „Bratek” w Elblągu oraz dzieci ze szkoły w Nowakowie.

Dla dzieci zorganizowano zajęcia plastyczne, podczas których rysowały, malowały i wyklejały swoje ulubione zwierzaki. Dzięki temu poszerzyły swoje umiejętności kreatywnego spojrzenia na to, co tworzą, poprawiły swoje zdolności manualne. Zajęcia pomogły też wypracować im uważność i skupienie się na jednym temacie. Młodzi tancerze z EKT „Jantar” dodatkowo przez cały tydzień uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych.

Od poniedziałku (27 stycznia) rozpoczynają się zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci z miasta. Warsztaty będą oscylować wokół ekologii. Wykorzystane zostaną takie techniki, jak ekoplastyka i upcycling. Temat zajęć to „Feriaki zwierzaki”. Dzieci zaprojektują, a potem stworzą własne zwierzaki.

– Różnorodne działania plastyczne sprawiają, że uczestnicy będą się świetnie bawić, nie zauważając przy tym, że się uczą. Wszystkie dzieci spędzą w Światowidzie twórczo czas, który w przyszłości zaowocuje większą wrażliwością na świat i sztukę – zaznaczają organizatorzy.

Inf. nadesłana
Fot. mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email